Ewa Bartkowska gościem Skawińskiego Salonu Literackiego dnia 22 marca 2015 r.

SPOTKANIE_AUTORSKIE_PlakatA3_04 (2)Biblioteka Pedagogiczna i Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie mają zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie Skawińskiego Salonu Literackiego, które odbędzie się 22 marca br. o godz. 15.00 w Sali Kawiarnianej Pałacyku „Sokół” ul. Mickiewicza 7.

Gościem salonu będzie Ewa Bartkowska, autora debiutanckiej powieści „Ja, judaszka”, wydanej przez Wydawnictwo JanKa.

Ewa Bartkowska mieszkała w Jeleniej Górze, Frankfurcie nad Menem, Offenbachu, Rodgau, Szczytnie i Olsztynie. Od 2000r. mieszka we Wrocławiu. Mówi o sobie, że „jest kimś zwyczajnym, kobieta rasy białej, lat czterdzieści cztery, była żona, wciąż aktualnie matka, córka, przyjaciółka, trochę egoistka, trochę ekscentryczka. Jednak od chwili, gdy postawiłam ostatni znak na końcowej stronie mojej powieści, jestem też nareszcie naprawdę samą sobą. Uwielbiam książki, książki i jeszcze raz książki, podróże, rozległe otwarte przestrzenie o ostre zakręty losu. Nie przywiązuję się do stanowisk życiowych ani życiowych ról. Po latach odwróciłam się plecami od wszystkiego, by spełnić swoje największe marzenie – napisać własną książkę”.

SPOTKANIE_AUTORSKIE_PlakatA3_04 (2)

„Ile razy można umierać z miłości? Wiele. Każdego dnia, każdej nocy, każdej pojedynczej godziny, których szeregi rozciągają się na lata, całe życie, aż do samego końca, aż czas wyczerpie się nieodwołalnie, jego ostatnia minuta nieodwracalnie przesypie ostatnie ziarnko w klepsydrze”.

„Ja, judaszka” to książka o tym, jak piękna, głęboka i prawdziwa może być miłość, jak bezgraniczne jest oddanie dwojga ludzi, jak intensywna może być bliskość w związku, w którym nie ma miejsca na chłodne kalkulacje, ani gry. I jak umiera się bez tej miłości, gdy odchodzi ukochany człowiek…

Powieść zajęła, glosami jury, III miejsce w Konkursie Książka Stycznia 2015.

Źródło:
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *