Ewa Bartkowska w Skawińskim Salonie Literackim (ZDJĘCIA)

4622 marca 2015 r. odbyło się w Sali kawiarnianej Pałacyku „Sokół” kolejne spotkanie Skawińskiego Salonu Literackiego. Gościem salonu była Ewa Bartkowska, autorka debiutanckiej powieści Ja, judaszka, wydanej w 2014 r. przez Wydawnictwo JanKa.

Ewa Bartkowska mówi o sobie, że „jest kimś zwyczajnym, kobieta rasy białej, lat czterdzieści cztery, była żona, wciąż aktualnie matka, córka, przyjaciółka, trochę egoistka, trochę ekscentryczka. Jednak od chwili, gdy postawiłam ostatni znak na końcowej stronie mojej powieści, jestem też nareszcie naprawdę samą sobą. Uwielbiam książki, książki i jeszcze raz książki, podróże, rozległe otwarte przestrzenie o ostre zakręty losu. Nie przywiązuję się do stanowisk życiowych ani życiowych ról. Po latach odwróciłam się plecami od wszystkiego, by spełnić swoje największe marzenie – napisać własną książkę”.

Ewa Bartkowska opowiadała o książce, życiu, miłości, emocjach i planach na przyszłość, przeplatając swe wypowiedzi fragmentami książki – będącymi odzwierciedleniem uczuć Alicji, głównej bohaterki. W postać Wiktora wcielił się, z wrodzonym wdziękiem i klasą, Tomasz Stawowy.

Ja, judaszka otrzymała III miejsce w Konkursie Książka Stycznia 2015 oraz jest nominowana w Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur – Siedlce 2015.

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy zechcieli z nami spędzić niedzielne, chłodne popołudnie, gorąco namawiamy do przeczytania książki Ewy Bartkowskiej i z niecierpliwością oczekujemy na ukazanie się następnej!

Źródło:
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

Zobacz także:

Ewa Bartkowska gościem Skawińskiego Salonu Literackiego dnia 22 marca 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *