Filip marzy o normalnym życiu! – zarejestruj się jako dawca szpiku

Filip Tomski to dziewięcioletni mieszkaniec Spytkowic. Na co dzień uczęszcza do szkoły podstawowej nr 2. To zapalony  piłkarz i  kibic „Wisły Kraków”. Swoją pasję rozwija w „Orliki Astra Spytkowice”. Mimo swojego młodego wieku posiada wiele osiągnięć sportowych. Zawsze  pomocny, uśmiechnięty, pełny energii. Jest bardzo uczuciowy i wrażliwy, chętnie pomaga innym.  Jak każde dziecko uwielbia bawić się z rówieśnikami i młodszym bratem Erykiem , z którym jest bardzo zżyty. Życie toczyło się normalnie, do sierpnia 2017 roku. Pierwsza diagnoza, zapalenie węzłów chłonnych. Pobyt w szpitalu, antybiotyk. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, kiedy nieoczekiwanie padła diagnoza: nowotwór złośliwy. Chłoniak nieziarniczy T-komórkowy.

Nasz świat się zawalił… Życie Filipa i jego rodziców przeniosło się w szpitalne mury.
Wyniszczająca organizm chemia, sterydy, mnóstwo leków doustnych i dożylnych, punkcje, pobierania krwi, rezonanse i inne ciągłe badania  – to codzienność Filipa. Mały wojownik wszytko dzielnie znosił .Trzy miesiące leczenia przyniosły oczekiwane rezultaty . Choroba ustępowała.

Listopad. Nagle kolejny cios – wznowa. Wiele bólu, nieprzespanych nocy i cierpienia niewinnego dziecka. Wszystko na nic.
Nasze serca rozsypały się na milion kawałków …

Walka od początku, kolejne badania, nowe leczenie, którego zakończeniem będzie przeszczep szpiku. Niestety, rodzice i brat nie posiadają zgodności genetycznej z Filipem .
Jedyną szansą jest dawca niespokrewniony.

Filip, jego rodzice, rodzina i znajomi proszą o rejestrację w Bazie dawców szpiku „DKMS” .
Dla Was to niewiele… Dla Filipa to jedyna opcja na bycie zdrowym -na powrót do normalności, realizacji pasji i marzeń .

W dzień dziewiątych urodzin Filipa, 24 lutego 2018 roku, możesz podarować mu najpiękniejszy prezent: szansę na nowe – drugie – życie.

W dniach 24-25 lutego 2018 roku odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców Szpiku.

 

24 lutego (sobota): Skawina, hala widowiskowo sportowa (sala Olimpijka) godz. 9 – 19

25 lutego (niedziela) Skawina, basen Camena, godz. 10 – 18

Przyjdź, zarejestruj się. Pomożesz, bo możesz! Masz to w genach!Więcej informacji o Filipie:

FILIPEK I WALKA Z NOWOTWOREM – CHŁONIAK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *