Firma Bahlsen Polska zajęła w Małopolsce I miejsce w konkursie PIP “Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” (ART. SPONSOROWANY)

Firma Bahlsen Polska zajęła I miejsce w Małopolsce w XXVI edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” w kategorii zakład pracy powyżej 250 zatrudnionych. Oceny dokonano na podstawie dokumentacji dostarczonej przez wszystkich kandydatów, przeprowadzonych kontroli oraz audytów w zakładach pracy, dokonanych przez członków komisji. [art.sponsorowany]

Kryteria, które zadecydowały o wygranej dotyczyły m.in. przestrzegania przepisów prawa pracy, przepisów i zasad  bezpieczeństwa i higieny pracy, rozwiązań systemowych w obszarze zarządzania BHP,  prewencji wypadków przy pracy, a także dodatkowych elementów ochrony pracy, wychodzących poza wymagane przepisami standardy. Działania związane z budowaniem przyjaznego środowiska pracy (modernizacje pomieszczeń socjalnych i biurowych), działania CSR, w tym spotkania firmowe dla pracowników i ich rodzin, podczas których promowane jest zdrowie i bezpieczeństwo,  również zostały docenione.

Ta wygrana to przede wszystkim duża zasługa pracowników Bahlsen, których coraz większa świadomość i wiedza przekładają się na proaktywne działania zarówno w zakresie doskonalenia procesów, jak i zgłaszania sytuacji potencjalnie wypadkowych, dzięki którym wszystkim pracuje się lepiej i bezpieczniej.

Wygrana w konkursie na arenie małopolskich pracodawców to  z jednej strony potwierdzenie, że wszystkie działania jakie firma prowadzi zarówno w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa pracy, budowy kultury organizacyjnej i przyjaznego środowiska pracy są jak najbardziej słuszne, a z drugiej to ogromna motywacja, aby te działania jeszcze bardziej rozwijać” – powiedziała Marta Oracz – Dyrektor Personalny w Bahlsen, podczas Gali wręczenia statuetek.

O firmie:

Spółka Bahlsen Polska jest częścią Grupy Bahlsen – rodzinnej firmy niemieckiej, działającej na globalnym rynku spożywczym w segmencie ciastek i ciast pakowanych. W Polsce spółka zarządza portfolio produktów marek Krakuski, Hit i Leibniz.

Poza Niemcami Polska jest największym rynkiem w obrębie Grupy Bahlsen. Co więcej, jest to rynek, który rozwija się najszybciej. Poza produkcją na lokalny rynek, w zakładzie w Skawinie produkowane są również wyroby do innych krajów w Grupie. Ciastka produkowane w Polsce sprzedawane są do ponad 80 krajów na całym świecie, m.in. do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych,  Dubaju i wielu państw w Azji.

Polska spółka poza zakładem produkcyjnym w Skawinie posiada również drugi oddział – zakład konfekcjonowania produktów premium w Jaworniku.

Łącznie w firmie pracuje blisko 600 osób.

Źródło: Bahlsen Polska

1 response to "Firma Bahlsen Polska zajęła w Małopolsce I miejsce w konkursie PIP “Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” (ART. SPONSOROWANY)"

  1. Przez: robol Zamieszczono: 30 listopada 2019

    niech sobie sprawdzą p&t produkcja spod.ów do obuwia… 35 st na hali i tylko smierdząca kranówka do picia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *