Fundacja INKLUZJA – Edukacja Włączająca na Dniach Skawiny

INKLUZJA_SKAWINAAktualnie fundacja realizuje ciekawy projekt pt “Skawina PROaktywna” na terenie Gminy Skawina. Działania te są wpisane w naczelny cel Fundacji INKLUZJA, jakim jest integracja środowisk i rodzin dzieci niepełnosprawnych oraz promowanie postaw obywatelskich Społeczeństwa Otwartego.

 
Projekt Skawina PROaktywna polega na realizacji cyklicznych zajęć rozwojowych i rehabilitacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i sprzężoną  z Gminy Skawina. W ramach podjętych działań realizujemy zajęcia z aquaterapii metodą Hallwicka, zajęcia z dogoteraputą, grupowe zajęcia warsztatów rodzinnych oraz indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą, a także warsztaty oraz porady dla Rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Uwieńczeniem projektu będzie impreza sprawnościowa “Ja i pies”, która odbędzie się w dniu 30 maja 2015 r., podczas Dni Skawiny. Rozpoczniemy o godz. 14 w Parku Skawińskim (wejście od strony ul Zamkowej) – będziemy mieć swoje stanowisko z psimi atrakcjami.

Uczestnicy podczas zabawy z nami i psami terapeutycznymi  będą mieli  możliwość pokonania toru przeszkód pod opieką trenera.
Organizowana przez Fundację INKLUZJA impreza jest otwarta. Do udziału są zaproszone wszystkie dzieci, dzieci spoza Projektu.Poprzez organizację tego wydarzenia chcemy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na niezwykle zdolności ruchowe dzieci z trudnościami ruchowymi, na ich odwagę, otwartość i zaangażowanie we wspólną zabawę. Jest to swego rodzaju nagroda dla beneficjentów za ich treningi i pracę włożoną w przygotowania. Pokonujemy wspólnie bariery i stereotypy, które pojawiają się w postrzeganiu dzieci niepełnosprawnych. Impreza będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych Rodzin z dziećmi.
Projekt współfinansowany ze środków Budżetu Gminy Skawina.

INKLUZJA_SKAWINA
Źródło:

Monika Woźniak
Fundacja INKLUZJA – Edukacja Włączająca
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *