GDDKiA przypomina o zamknięciu dla ruchu kołowego mostu w Skawinie

Skawina_Most_ObjazdyGDDKiA przypomina, że od godziny 8.00 dnia 11 maja 2015 r. remontowany most w Skawinie, w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Poruszać się po nim będą mogli natomiast piesi. Objazd poprowadzony zostanie z ul. Krakowskiej na drogę gminną (obwodnica Skawiny) oraz drogę powiatową nr 2178K ul. Energetyków do ul. J.Piłsudskiego. Utrudnienie potrwa do dnia 14 sierpnia 2015 r. (około 96 dni).

Zamknięcie mostu dla ruchu kołowego jest niezbędne, ponieważ niemożliwe byłoby prowadzenie koniecznych prac. Po zamknięciu mostu usunięte zostaną warstwy masy bitumicznej i papy, zdemontowane balustrady i bariery, rozkuty ustrój nośny obiektu i jedna kapa chodnikowa. Wydzielony pas, którym poruszali się będą piesi zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Prawie 80-letni, dwuprzęsłowy most o długości prawie 74 m ma konstrukcję stalową, z dwoma betonowymi przyczółkami i betonowym filarem w  środku. Zbudowany został w 1936 roku i jego stan techniczny jest już zły. Ekspertyza techniczna wykazała m.in., że pomost, wsporniki i belki stalowe są skorodowane , zniszczona jest powłoka antykorozyjna pomostu, izolacja nie chroni go w pełni przed penetracją wody i tworzą się stałe zawilgocenia oraz białe stalaktyty. Nawierzchnia chodników jest nierówna i spękana, a balustrady skorodowane.

23 marca 2015 r. GDDKiA Oddział w Krakowie przekazał plac budowy wykonawcy remontu, który trwał będzie do końca października 2015 r.

Skawina_Most_Objazdy

Źródło:

GDDKiA w Krakowie

AKTUALIZACJA (11 maja 2015 r.):

Odpowiedź rzecznika prasowego GDDKiA na zapytania czytelników o podane w powyższym komunikacie dwie różne daty zakończenia remontu mostu:

W tekście są dwie daty:

– jedna dotyczy utrudnienia związanego z zamknięciem mostu dla ruchu pojazdów – do 14 sierpnia. Oznacza to, że po 14 sierpnia nadal trwał będzie remont, ale most zostanie dopuszczony do ruchu. Utrudnienie potrwa do dnia 14.08.2015 r. (około 96 dni).

– drugi termin dotyczy ukończenia wszystkich prac z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego włącznie. Cytat z wysłanego tekstu: …..remontu, który trwał będzie do końca października 2015 r.

Z poważaniem

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

9 response to "GDDKiA przypomina o zamknięciu dla ruchu kołowego mostu w Skawinie"

 1. Przez: sobota Zamieszczono: 16 maja 2015

  W tygodniu trzeba uważać na kierowców busów oni są u siebie, nie używają kierunkowskazów i nie zatrzymują się na stopie. Dziś mnóstwo przejeżdżających przez Skawinę dociera do mostu, trzeba uważać na nich, skrzyżowanie Mickiewicza z Tyniecką. Piękna pogoda i na drogach sporo rowerzystów o różnych umiejętnościach.

 2. Przez: obs Zamieszczono: 13 maja 2015

  Nie jest źle kierowcy znaleźli alternatywne drogi. Korki zwykle na Energetyków i na wjeździe ul. Krakowska. Trochę oszołomów nie staje na stopie a inni zajeżdżają do zamkniętego mostu.

 3. Przez: do kiedy Zamieszczono: 11 maja 2015

  Dzięki Redakcjo, wreszcie wszystko jasne.

 4. Przez: znaki Zamieszczono: 11 maja 2015

  Zmiana organizacji ruchu skrzyżowanie Piłsudskiego – Energetyków z pierwszeństwem.

 5. Przez: do kiedy Zamieszczono: 11 maja 2015

  Tu napisane remont do 25 października, Dziennik Polski Skawina. Od dzisiaj (od godz. 8) do 14 sierpnia most w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie zamknięty dla samochodów (96 dni w tytule) Burmistrz w ogłoszeniach parafialnych podał wrzesień. Na coś wypada się zdecydować.

 6. Przez: Czester Zamieszczono: 10 maja 2015

  Jak oddawano do użytku ten kawałek z mostem, to twierdzono, że jest to fragment drogi wojewódzkiej 953.

 7. Przez: obserwator Zamieszczono: 10 maja 2015

  Jak zwykle część kierowców ciężarówek wybierze się przez Rynek, pozostali przyzwyczajeni do nawigacji nie do czytania znaków również. S_07 tu będzie niezły kocioł, na dokładkę obserwuję wzrost ilość przewozów towarowych koleją.

 8. Przez: pieszy Zamieszczono: 10 maja 2015

  Miejsca korków S_01 do S_05 oraz S_07. Dla mieszkańców miasta jest alternatywa, transport pieszy, rowerowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *