Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016

_BudżetObywatelski_SkawinaJuż od najbliższej niedzieli, 29 listopada 2015 r., każdy mieszkaniec Gminy Skawina, który ukończył 16 lat będzie mógł oddać swój głos na projekty zgłoszone w ramach „budżetu obywatelskiego” (lista projektów: KLIKNIJ TUTAJ). Zachęcamy do udziału: wszystko w Państwa rękach!

 


Jak głosować?

Mieszkańcy będą mogli głosować na specjalnie przygotowanych kartach, które są już dostępne w Biurze Obsługi Mieszkańców (ul. Rynek 14, parter), jak również w Ratuszu (ul. Rynek 1, parter, pok. 6). Szczegółowe informacje o tym, jak głosować: KLIKNIJ TUTAJ.

Wypełnione karty należy wrzucić w miejscach, gdzie będą znajdowały się specjalnie przygotowane urny (wykaz lokalizacji: KLIKNIJ TUTAJ)  lub po zeskanowaniu przesłać drogą elektroniczną na adres: budzetobywatelski@gminaskawina.pl.

Masz wątpliwości, chcesz uzyskać dodatkowe informacje, a może po prostu chcesz coś skonsultować? Zapraszamy do kontaktu: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło:
Gmina Skawina

10 response to "Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016"

 1. Przez: Chwila prawdy Zamieszczono: 14 grudnia 2015

  To na dziś przewidziana była publikacja wyników głosowania, listy rankingowej projektów oraz listy projektów rekomendowanych do realizacji.

 2. Przez: budzik Zamieszczono: 30 listopada 2015

  Sądzę, że wioski powinny być bardziej zintegrowane niż blokowiska. Skawina to sypialnia, poza integracją polityczną więcej dzieli niż łączy śpiochów.

 3. Przez: budzet obywatelski Zamieszczono: 27 listopada 2015

  Wielki pic i fotomontaż
  to bez sensu że miasto konkuruje ze wsią i jeszcze tyle dzieci tam chodzi do szkoły z sąsiednich okolic. Tylko jakiś mózg mógł to wymyślić..
  żadna wioska , no może oprócz Radziszowa, Rzozowa i Woli Radziszowskiej nie ma na to szans.
  Jak Facimiech ma konkurować z osiedlami w Skawinie.
  Ewidentnie ustawiona kasa pod miasto i pod Wolę Radziszowską i Radziszów.
  Nie mamy żadnych szans.

  • Przez: głos Zamieszczono: 29 listopada 2015

   Zgadzam się. I zwłaszcza jak pomysłowi sołtysi dużo mniejszych wsi składają np. po trzy projekty powodując, że głosy dzielą się na trzy. Jeden projekt daje przynajmniej jakąś szansa i mobilizuje wieś do głosowania. Brak inteligencji?????????? To za mało powiedziane.

   • Przez: głos 2 Zamieszczono: 29 listopada 2015

    Oczywiście przecież to bez sensu. Jedna dobra propozycja – projekt to dużo większa szansa dla wsi. I wkoło niej powinna być mobilizacja. Takie wnioski same się nasuwają. Oczywiście większe społeczności zmobilizowane wokół danego projektu mają większe szanse. Tak to działa – takie są zasady. To mobilizuje obywatelskie myślenie, decydowanie o budżecie. To jednak właśnie argument dla mobilizowaniu wsi wokół jednego wcześniej rozważonego projektu.

  • Przez: dasie Zamieszczono: 29 listopada 2015

   ROZDZIAŁ 4
   Zasady wyboru projektów zgłoszonych do realizacji w ramach
   Budżetu Obywatelskiego
   16. Głosujący może oddać głos jeden raz poprzez zaznaczenie pola przy maksymalnie 3 wybranych projektach na karcie do głosowania z zastosowanie gradacji oceny projektów poprzez przyznanie odpowiedniej liczby punktów: 3 pkt., 2 pkt. lub 1 pkt.

 4. Przez: HB Zamieszczono: 27 listopada 2015

  XXI wiek.. a głosowanie jak za króla Ćwieczka. Dlaczego nie można można głosować przez internet?!?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *