Głosuj na elektroniczną tablicę informującą o aktualnym stanie powietrza i zagrożeniach meteorologicznych w gminie Skawina!

Ruszyło głosowanie nad zadaniami z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Skawiński Alarm Smogowy zgłosił projekt instalacji elektronicznej tablicy informującej o aktualnym stanie powietrza i zagrożeniach meteorologicznych w ruchliwym miejscu w gminie Skawina. Tablica ma informować i przypominać o tym, jak wielkim problemem jest smog i zanieczyszczenie powietrza a przy okazji nawoływać każdego by chciał zmienić tę sytuację (wymiana kotlów, presja społeczna).

Na swoim profilu facebookowym Skawiński Alarm Smogowy napisał:

Choć wybraliśmy najtańszą, tablica jest kosztowna (100 tys.zł.) jednak wystarczy, że zachęci ona w perspektywie kilku lat jedynie 12 osób, ktore wybiorą bezpyłowe źródło ciepła budując dom lub wymieniając piec z własnych środków, a inwestycja się zwróci!!! Wymiar edukacyjny i informacyjny nie ulega wątpliwości – o problemie trzeba mówić aż zniknie i nie będzie już o czym gadać!

Ważne! Są to pieniadze z Województwa, których nie można przeznaczyć na wymianę piecy bo zadania z budżetu obywatelskiego muszą być przeznaczone na cele ogólnodostępne.

Nie pozwól by te pieniądze przeszły naszej Gminie koło nosa!

GŁOSUJ I ZBIERZ PODPISY PRZYNAJMNIEJ 5 OSÓB PRZEZ PONIŻSZĄ STRONĘ:
https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Kod zadania: KOM06
Powiat zamieszkania: powiat krakowski (bez m. Kraków)

Mogą na to zadanie głosować tylko mieszkańcy naszego powiatu!

Szczegóły:
https://bo.malopolska.pl/index.php/zadania#2584

Źródło:

Skawiński Alarm Smogowy / Województwo Małopolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *