I Dyktando Skawińskie. Zapisz się już dziś i sprawdź swoją wiedzę!

plakat dyktando.2Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, w partnerstwie z Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie i Szkołą Podstawową nr 2 w Skawinie zaprasza wszystkich, którzy nie boją się ducha rywalizacji i chcą sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną do wzięcia udziału w I Dyktandzie Skawińskim. Odbędzie się ono w sobotę 20 lutego 2016 r. o godz. 15.00 w sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym.

Gościem specjalnym Dyktanda będzie Pan Maciej Malinowski, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, mistrz ortografii polskiej ogólnokrajowego konkursu ortograficznego „DYKTANDO”, organizowanego przez Radio Katowice i Program III Polskiego Radia. Dr Maciej Malinowski przygotuje tekst dyktanda, a bezpośrednio po odczytaniu tekstu, oczekując na ocenę prac i ogłoszenie wyników, wygłosi wykład „Nie licz na spell-checker, ucz się ortografii”.

Dla wszystkich uczestników ortograficznych potyczek organizator przygotował konkursy, podczas których za prawidłowe odpowiedzi będzie można otrzymać nagrody.

Podczas imprezy wyłoniony zostanie skawiński Mistrz Ortografii oraz dwóch wicemistrzów, którzy oprócz uhonorowania tytułami otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na Mistrza Ortografii czeka bowiem dotykowy czytnik e-booków.

W dyktandzie udział może wziąć każdy, kto nie posiada już tytułu mistrza lub wicemistrza ortografii, bez względu na wiek i adres zamieszkania. Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie poprzez dostarczenie do organizatora do dnia 17 lutego wypełnionego formularza zgłoszeniowego. A w dniu dyktanda należy dokonać rejestracji w biurze dyktanda, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości, uczestnik otrzymuje zakodowaną kartę.

Z ważniejszych punktów regulaminu należy nadmienić, iż podczas dyktanda nie można korzystać z żadnych pomocy naukowych tradycyjnych i elektronicznych urządzeń. Należy pamiętać o czytelnym piśmie, bowiem wszelkie niejasności w zapisie będą oceniane na niekorzyść uczestnika.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie I Dyktanda Skawińskiego, dostępnego na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie www.biblioteka-skawina.pl. Na tej stronie dostępny jest również formularz zgłoszenia, który można dostarczyć do organizatora osobiście, pocztą tradycyjną bądź elektroniczną.

Sponsorami dyktanda są: ZPH Frezwid; ZELPiG s.c. Piotr Pietrzko, Grzegorz Pietrzko; Henwal Spółka z.o.o.; Centrum Papieru; Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Książka w mieście.

Patroni medialni: Dziennik Polski, Radio Wawa, InfoSkawina, Skawina24, Gazeta Skawina, TV Skawina, Kropka.pl.

plakat dyktando.2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *