III zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie – 28 stycznia 2015 r. (VIDEO)

Sesja_Skawina_NowaDnia 28 stycznia 2015 r. o godz. 9.00 w sali Pałacyku „Sokół” w Skawinie przy ul. Mickiewicza 7 odbyła się III zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie. W porządku obrad znalazły się (zgodnie z tym, co pisaliśmy tutaj: Porządek obrad III zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Skawinie w dniu 28 stycznia 2015 roku) m.in.: Uchwała w sprawie odwołania i powołania przedstawiciela RM w Skawinie ze składu Skawińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, w sprawie wskazania przedstawicieli RM w Skawinie do Społecznej Komisji Mieszkaniowej, przedłużenia terminu załatwienia skargi.

Nagranie VIDEO udostępnione przez UMiG Skawina oraz porządek obrad z projektami uchwał prezentujemy Państwu poniżej.

Sesja_Skawina_Nowa

Porządek obrad III zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Skawinie w dniu 28 stycznia 2015 roku:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad i protokołu z II zwyczajnej sesji oraz II nadzwyczajnej sesji.
 3. Pisemne sprawozdanie z wykonania  uchwał podjętych w IV kwartale 2014 roku.
 4. Uchwała w sprawie  nadania imienia Szkole Podstawowej w Pozowicach – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) | UCHWAŁA NADANIE IMIENIA
 5. Uchwała w sprawie odwołania przedstawiciela Rady Miejskiej w Skawinie ze składu Skawińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego – jedno czytanie (projekt radnych Rady Miejskiej, referujący: Przewodniczący Rady Miejskiej) | UCHWAŁA POŻYTEK ODWOŁANIE
 6. Uchwała w sprawie powołania przedstawiciela Rady Miejskiej w Skawinie do składu Skawińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego – jedno czytanie, (projekt radnych Rady Miejskiej, referujący: Przewodniczący Rady Miejskiej) | UCHWAŁA POŻYTEK POWOŁANIE
 7. Uchwała w sprawie wskazania przedstawicieli Rady Miejskiej w Skawinie do Społecznej Komisji Mieszkaniowej – jedno czytanie (projekt radnych Rady Miejskiej, referujący: Przewodniczący Rady Miejskiej) | UCHWAŁA SPOŁECZNA KOMISJA
 8. Uchwała w sprawie przedłużenia terminu załatwienia skargi – jedno czytanie (projekt Radnych Rady Miejskiej, referujący: Józef Niechaj – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej) | Uchwała przedłużenie terminu.doc
 9. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
 10. Wolne wnioski i zapytania.
 11. Zamknięcie sesji.

Materiał VIDEO udostępniony na kanale YouTube Urzędu Miasta i Gminy Skawina:

KLIKNIJ TUTAJ

Źródło:
BIP Gminy Skawina / gminaskawina.pl

8 response to "III zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie – 28 stycznia 2015 r. (VIDEO)"

 1. Przez: szmal Zamieszczono: 2 lutego 2015

  W samej Skawinie wypłacono ponad 177 tys. zł. Z największą pulą pieniędzy odszedł Stanisław Żak, wiceburmistrz Skawiny, który zarabiał miesięcznie 11 400 zł. Na koniec minionej kadencji gmina wypłaciła mu 112 998,50 zł! Za co? Na pożegnanie z samorządem dostał odprawę emerytalną 68400 zł, czyli sześciomiesięczne wynagrodzenie, do tego odebrał nagrodą jubileuszową 34200 zł, która wyniosła 300 proc. miesięcznego wynagrodzenia, a dopełnieniem wszystkiego był ekwiwalent za niewykorzystane 19 dni urlopu, czyli 10 398,50 zł.

  Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3734666,jak-zarobic-na-urlopie,id,t.html

 2. Przez: abc Zamieszczono: 1 lutego 2015

  Radna Masłowska dopomina się o chodniki. Słusznie zauważa, że wzdłuż DK44 gęsto zabudowany teren, powstają nowe firmy, zakłady (1h 2 min). Nikt nie pomyślał o tym tworząc plan zagospodarowania przestrzennego, że konsekwencją odlesienia i odrolnienia terenów przy drodze krajowej będzie wzrost liczby pojazdów. Ma pani rację, nie było woli by budować chodniki, cały czas ważniejsza jest przepustowość, nakładki na drogach. Chciałem przypomnieć sprawę chodnika przy ul. Piłsudskiego, radni z ochotą przyjęli warunki GDDKiA o zlikwidowaniu rozjeżdżonego chodnika, nowy nie powstał. Każdy powinien mieć świadomość, że poprawa jezdni skutkuje wzrostem prędkości pojazdów, poza godzinami szczytu. By w jakimkolwiek stopniu zmienić sytuację należy domagać się wprowadzenia systemu poboru opłat na DK44 i walczyć o dobrą komunikację zbiorową. Ta niechęć radnych do komunikacji zbiorowej wyrażająca się notorycznym niedofinansowaniem autobusów, obcinaniem kursów prowadzi do wykluczenia społecznego mieszkańców wiosek i miasta. Tracą na tym wszyscy również ci którzy wolą przemieszczać się samochodem, stoją w korkach.Miasto powinni planować urbaniści a nie inżynierowie drogownictwa i deweloperzy.

 3. Przez: cyklistal Zamieszczono: 1 lutego 2015

  Radny Pac nie myli się w jednej kwestii …po wsze czasy… będą tiry jeździć przez Rynek bo to jest i będzie droga krajowa.
  Panie radny niech pan się nie martwi wydawaniem pieniędzy na ścieżki rowerowe prowadzone po wałach, bo na 99% to wojewoda nie znajdzie pieniędzy na ich poszerzenie i podniesienie. Nie bądź pan hamulcowym wobec rowerzystów, którzy wieki czekają na ścieżkę do Tyńca. Takie plany prac przeciwpowodziowych robi się tylko po to by wylądowały w szafie a ktoś zainkasował pieniądze. Czy to nie ten sam wojewoda który zamiast wałów proponował przesiedlanie mieszkańców z terenów zalewowych na ich koszt. Przecież wybory się zbliżają takie wizji będzie na pęczki.
  Gdy był pan burmistrzem nie wybudował pan metra drogi dla rowerów, skoro został pan radnym ma pan okazję to naprawić. W szafie urzędu od kilku lat spoczywa “Studium tras rowerowych dla miasta i gminy Skawina” pan lubi wracać do historii to ciekawa lektura.

 4. Przez: oglądacz Zamieszczono: 31 stycznia 2015

  No i mamy problem “obwodnicy” i dramatu mieszkańców osiedlonych przy DK44. Coście przez 12 lat zrobili w tej sprawie szanowni radni, czekali i wierzyli w pozbycie się korków po powstaniu “obwodnicy”. Władowane podatki mieszkańców w budowę tej pseudo obwodnicy w zasadzie drogi do otwarcia stref. Im więcej firm się tam zainstaluje tym większe będą korki, tak to działa.
  Szanowny Panie Adamie niech pan przestanie radzić co w tej sprawie mają robić inni, co pan zrobił przez te 12 lat swoją polityką na przeczekanie i ugodową polityką wobec zarządców dróg. Ile razy był pan w Warszawie przez te 12 lat rządów.
  …Osiągnęliśmy cel odciążając śródmieście… (59 minuta)to kiepski żart.

 5. Przez: brd Zamieszczono: 31 stycznia 2015

  Radny Wątor poruszył sprawę parkowania samochodów ul. T. Kościuszki. Zapewne najbardziej przeszkadza to nauczycielom parkującym na terenie szkoły.
  Pozbycie się samochodów z ul. T. Kościuszki doprowadzi do wzrostu prędkości samochodów a co za tym idzie śmiertelnych w skutkach dla potrąconych dzieci i innych pieszych. Obecnie to nie znaki zmuszają kierowców do wolnej jazdy, tylko zaparkowane tam samochody. Czyżby ważniejszą sprawą od bezpieczeństwa dzieci była “święta przepustowość”. Jeżdżę samochodem tą ulicą, problem są tylko samochody zaparkowane zbyt blisko skrzyżowania ul. T. Kościuszki z ul. Żwirki i Wigury ale to można zmienić. Ja nie mam problemu z dostosowaniem prędkości do znaków, przepuszczeniem samochodów gdy nie ma warunków do kontynuowania jazdy.
  Rodzice jeśli chcecie bezpieczeństwa dla swoich dzieci domagajcie się progów wyspowych, azylów dla pieszych, wyniesionych przejść, zwężenia jezdni, naprzemiennego parkowania samochodów. Zgadzacie się na likwidację fotoradarów ul. Żwirki i Wigury, Korabnicka a one dyscyplinowały kierowców nie znaki tam umieszczone.

  • Przez: patologia Zamieszczono: 1 lutego 2015

   patologią jest to, że radnymi miejskimi zostają (i w ogóle startują do rady!) nauczyciele zatrudnieni w szkole, której jednostką prowadzącą jest gmina.

 6. Przez: cv Zamieszczono: 30 stycznia 2015

  Radny Bylica ma problem z popołudniowymi sesjami, to mogłoby kolidować z jego pracą. To, że większość osób pracuje po naście godzin dziennie do głowy by mu nie przyszło. On korków na ul. Krakowskiej nie widzi i tiry mu z przed oczu znikają w Rynku bo wszystkie pomykają “obwodnicą”

 7. Przez: kom1 Zamieszczono: 30 stycznia 2015

  Mój idol radny Sapała znów spadł z kosmosu (psia kupa). Nie ma podstawowej wiedzy, nie zna standardów dróg powiatowych i zarządzania nimi. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *