Informacja o średnim wieku kandydata oraz o udziale kobiet-kandydatek w danym KW

_Tabela nr 1 - wiek kandydataCo prawda w wyborach samorządowych głosujemy na osobę w danym okręgu, nie na komitet, czy partię, jednak w celach statystycznych przygotowaliśmy dla Państwa tabelę prezentującą średni wiek kandydata na radnego Rady Miejskiej w Skawinie kandydującego w wyborach samorządowych 2014 z danego komitetu wyborczego wraz ze wskazaniem procentowym liczby kobiet w komitecie.

Tabela nr 1. Średni wiek kandydata startującego w wyborach samorządowych 2014 w gminie Skawina z danego komitetu wyborczego wraz ze wskazaniem liczby kobiet w komitecie (oprac. InfoSkawina.pl):

_Tabela nr 1 - wiek kandydata

Z powyższego zestawienia możemy odczytać, że “najstarszym” Komitetem Wyborczym, jeśli chodzi o średni wiek kandydata na radnego Rady Miejskiej, jest Komitet Wyborczy Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina, w którym średnia wieku wynosi w zaokrągleniu 55 lat.

Z kolei “najmłodszym” komitetem, biorąc pod uwagę to właśnie kryterium, jest Komitet Wyborczy Wyborców Skawina Jutra ze średnią 40 lat.

Średni wiek kandydata biorąc pod uwagę wszystkie zarejestrowane komitety wyborcze wynosi 46 lat.

Biorąc pod uwagę liczbę kobiet startujących w danym komitecie wyborczym na radną, to najbardziej zbliżonym do wyniku “pół na pół” jest Komitet Wyborczy Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Skawina (42%), a komitetem, w którym najmniej jest kandydatów płci żeńskiej, jest Komitet Wyborczy Wyborców Skawina Jutra (16%).

Z kolei średni udział kobiet we wszystkich komitetach wyborczych to niespełna jedna trzecia (29%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *