Informacja z wizytacji Rady Naukowej w zakładach przemysłowych VALEO, GRANA i VESUVIUS w Skawinie

9 kwietnia 2019 r. przedstawiciele Rady Naukowej przy Burmistrzu Miasta i Gminy Skawina wraz z przedstawicielami UMiG w Skawinie wizytowali trzy zakłady przemysłowe: Grana Sp. z o.o. (ul. Piłsudskiego 1), Valeo Autosystemy sp. z o.o. (ul. Przemysłowa 3) oraz Vesuvius Poland Sp. z o.o. (ul. Tyniecka 12). W wizytach udział wzięli przedstawiciele Rady Naukowej przy Burmistrzu Miasta i Gminy Skawina: prof. Adam Grochowalski z Politechniki Krakowskiej, prof. Janusz Gołaś z Akademii Górniczo-Hutniczej, dr Paweł Zawartka z Głównego Instytutu Górnictwa, dr inż. Krzysztof Klejnowski z Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk oraz dr Katarzyna Szramowiat z Akademii Górniczo-Hutniczej. O celach i efektach tej wizytacji, piszemy poniżej.

Celem wizytacji było zapoznanie się ze specyfiką technologii realizowanej w tych zakładach i poznanie przyczyny uciążliwości w zakresie emisji zanieczyszczeń do powietrza na terenie Skawiny.  W załączeniu przedstawiamy informację prof. dr hab. inż. Adama Grochowalskiego – Przewodniczącego Rady Naukowej z przeprowadzonej wizyty. 

Skany tej informacji:


Wszelkich dodatkowych informacji udziela:

Wydział Ochrony Powietrza UMiG w Skawinie

Justyna Sekuła, Aleksandra Basiura, tel.: 12 277 01 68

Źródło: OP / Gmina Skawina

Załączniki:

3 response to "Informacja z wizytacji Rady Naukowej w zakładach przemysłowych VALEO, GRANA i VESUVIUS w Skawinie"

 1. Przez: dobre RIO Zamieszczono: 14 maja 2019

  Jest potwierdzenie.
  Dobra wiadomość dla mieszkańców i … paradoksalnie dla samego głównego inicjatora.
  Nie będzie prezentu dla powiatu !!!
  Co jeszcze są gotowi wymyślić ?
  Oto link wart 1 000 000 zł
  http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=6629

 2. Przez: gawlik Zamieszczono: 4 maja 2019

  jeszcze z teamtechnika smród straszny,,.

 3. Przez: dobra wróżka Zamieszczono: 29 kwietnia 2019

  po wizytacji u naszych trucicieli napisano: … Ze względu na zobowiązania do poufności, nie mogę określić rodzaju zanieczyszczeń powstających w poznanych procesach technologicznych, ale członkowie Rady je poznali (w pewnym zakresie)… czyli sporo już jest wiadome, a teraz czas na „negocjacje” – co można ujawnić, upublicznić co kolejni truciciele planują, dla poprawy wizerunku nawet coś zlikwidować – a czego dla dobra ich samych, lepiej aby mieszkańcy nie wiedzieli nadal! Na osłodę. link – uchwała RIO (Regionalnej Izby Obrachunkowej) ws. prezentu (1 mln złotych) Gminy Naszej Kochanej dla powiatu na likwidacje śmietnika po GRC. https://krakow.rio.gov.pl/art,578,uchwala-ki-4111122019
  Jest nadzieja że uchwała będzie unieważniona, a może nawet …. już jest ?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *