Informator akcji „Zima 2014/2015” już dostępny

snow-tree-1-1423677-mWydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie zaprasza do zapoznania się z informatorem akcji „Zima 2014/2015”, w którym znajdziecie Państwo wszelkie szczegółowe informacje dotyczące zakresu zimowego utrzymania dróg i chodników wraz z wykazem dróg i standardami utrzymania.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie informuje ponadto, iż zimowe utrzymanie dróg powiatowych prowadzi obecnie Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego w Krakowie (wykonawca zadania oraz telefony dyżurne – dostępne w informatorze). Zapraszamy do zapoznania się z informatorem! 

Załączniki:  Informator Akcja ZIMA 2014-2015.pdf

Źródło: IGK / UMiG Skawina

11 response to "Informator akcji „Zima 2014/2015” już dostępny"

 1. Przez: Czester Zamieszczono: 7 stycznia 2015

  Bujnął byś się i napisał nowy tekst.
  Bo w nocy było trzynaście, ale na minusie.

 2. Przez: sł Zamieszczono: 29 grudnia 2014

  Jak zapewnia w radiu A. Maksymiuk Prezes MZU, Skawina jest bardzo dobrze przygotowana do odśnieżania.

 3. Przez: r*** Zamieszczono: 20 grudnia 2014

  Czy istnieje wykaz dróg, ulic i chodników wraz z standardami zimowego utrzymania 2014/2015 będących w zarządzie Powiatu Krakowskiego, położonych na terenie Miasta i Gminy Skawina?
  Telefonicznie nie uzyskałem odpowiedzi, na pocztę poczekam do poniedziałku.

 4. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 20 grudnia 2014

  PARK JANA PAWŁA II – 1600 m2 – alejki wewnątrz parku.
  Nie wiedziałem o istnieniu tego parku. Gdzie to jest i kiedy nadano taką nazwę?

  • Przez: Czester Zamieszczono: 21 grudnia 2014

   Ciężko znaleźć jakąś oficjalną informację, ale wychodzi na to, że jest to rejon, pomiędzy ul. Jana Pawła II, a Kościołem Miłosierdzia Bożego.

   • Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 21 grudnia 2014

    Może z tą nazwą jest tak jak z tym parkiem, ma być. To znakomite miejsce na park, jeśli na górce posadzi się więcej drzew i krzewów ozdobnych. Klony, dęby, kasztanowce, lipy i inne drzewa. Przed pomnikiem pozostawi dużą łąkę, może w przyszłości powstanie tu lądowisko dla Eurocoptera. W zimie górka służy saneczkarzom o niech też warto pomyśleć. Pytanie czy to są tereny miasta?

 5. Przez: cyklista Zamieszczono: 20 grudnia 2014

  Obwodnica Skawiny – STANDARD 1
  Czy dotyczy również ciągu pieszo-rowerowego?

  • Przez: zimny Zamieszczono: 27 grudnia 2014

   ciągów pieszych nie standaryzuje się, wymaganie np od właścicieli nieruchomości aby “przechodność” była np utrzymana przez całą dobę byłoby niedorzecznością. Podmiot odpowiedzialny za zud chodników zawierając umowę z wykonawcą może dowolnie opisać warunki usługi, nie wykorzystuje się jednak w tym celu zarządzenia nr 46 ministra transportu i gospodarki morskiej z dnia 25.10.1994r. w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych.

   • Przez: pieszy Zamieszczono: 29 grudnia 2014

    Piesi to element który nie tylko zimą jest dyskryminowany, szczególnie na drogach innych zarządców niż gmina. Piesi to w ogóle niedorzeczność dla powiatowych decydentów. Mamy pecha bo ponad siedem dróg i 21 ulic podlega pod ZDPK i są to zwykle główne ciągi komunikacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *