IX nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 10 maja 2017 r. poświęcona “Programowi Walki ze Smogiem” (VIDEO)

10 maja 2017 r. o godz. 16:00 w sali obrad im. mec. Macieja Sikluckiego w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie odbyła się IX nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie poświęcona przyjęciu „Programu do Walki ze Smogiem”. Projekt uchwały znajduje się w załącznikach poniżej. Program został przygotowany przez Skawiński Alarm Smogowy we współpracy i po konsultacjach z Wydziałem Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie. Poniżej znajdziecie Państwo link do materiału VIDEO opublikowanego na oficjalnym kanale YouTube Gminy Skawina. Zapraszamy do obejrzenia!

Nagranie VIDEO udostępnione przez Urząd Miasta i Gminy Skawina:

PROJEKT UCHWAŁY w BIP

Porządek obrad IX nadzwyczajnej sesji

Rady Miejskiej w Skawinie w dniu 10 maja 2017 roku.

1. Otwarcie sesji,

2. Przyjęcie porządku obrad,

3. Uchwała w sprawie przyjęcia „Programu walki ze smogiem (PWS) w Gminie Skawina” przygotowanego przez Skawiński Alarm Smogowy – pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referujący: Tomasz Ożóg – Zastępca Burmistrza),

4. Zamknięcie sesji.

__

Pobierz: Projekt uchwały

Pobierz: Program do Walki ze Smogiem

GALERIA ZDJĘĆ, udostępniona przez Skawiński Alarm Smogowy, obecny na sesji:

3 response to "IX nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 10 maja 2017 r. poświęcona “Programowi Walki ze Smogiem” (VIDEO)"

 1. Przez: felicjan Zamieszczono: 17 maja 2017

  Pan Radny Marek F. twierdzi, że “automatyczne tablice informacyjne będą zawstydzające, lepiej ich nie isntalować, nie mówmy tak publicznie o smogu……, wystarczy po cichu sms-em”.
  Madame Dulska mówiła, że brudy prać najlepiej we własnym domu.

 2. Przez: M. Zamieszczono: 16 maja 2017

  Pani Radca nigdy nie odpowie Ci od razu, tak jest na każdej sesji. Po prostu pani jest nieprzygotowana i nie zna tematu. Nigdy. Żadnego. Poprzedni radca prawny pamiętam był o wiele lepszy. Teraz ta Pani to dno.

 3. Przez: Zirytowany do kwadratu Zamieszczono: 14 maja 2017

  “wśród przyjaciół psy zająca zjadły” – wszyscy zebrani są za walką ze smogiem, ale…. sprawę przesunięto na zaś!
  Radni mówią jednym głosem: “na wszelki wypadek nie uchwalajmy już dziś, poczekajmy, podyskutujmy”
  – swoją drogą pięknym przedstawieniem jest ta nadzwyczajna sesja – jeden temat rozpisany na głosy, wszyscy są za, ale unik jest, uchwalimy w czerwcu,

  a wszystkiemu winne złe przygotowanie prawne uchwały- gdzie był gminny radca prawny, dlaczego prawnik nie pochylił się nad programem przygotowanym przez SAS? Program Walki ze smogiem konsultował wydział Rozwoju i Strategii, a do prawnika się nie zwrócono, dlaczego?

  Radca (Radczyni) podczas sesji nie zabiera głosu, pani Mecenas, mimo, że niektórzy dyskutanci wprost sie do niej zwracają, milczy -musi się DOPIERO zapoznać z problemem?!! Do tej pory nie miała czasu, oj nie ma Gmina szczęścia do swoich prawników :(((

  propozycja 1,5 % budżetu na walkę ze smogiem i już wiadomo, czego boją się Radni.

  Wielkie gratulacje dla SAS, brawo za determinację i tyle włożonej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *