Jacek Krupa nowym marszałkiem Małopolski

371789_krupa_fotoJak już informowaliśmy wczoraj na stronie Facebook, Jacek Krupa został wybrany nowym Marszałkiem Województwa Małopolskiego. Natomiast nowym członkiem zarządu został Grzegorz Lipiec, dotychczasowy wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni wybrali też nową wiceprzewodniczącą sejmiku – została nią Małgorzata Radwan – Ballada.

 
Bardzo dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję radnym PSL i PO za wolę kontynuacji koalicji dla rozwoju Małopolski. To wielkie wyzwanie i wielki obowiązek, liczę na współpracę ze wszystkimi radnymi – mówił tuż po wyborze nowy marszałek Małopolski.
371789_krupa_foto
 
Jacek Krupa był do tej pory członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego. Pochodzi ze Skawiny, jest absolwentem marketingu i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1990- 1998 był burmistrzem Skawiny. Potem przez cztery lata pracował jako wicestarosta krakowski, a od 2002 r. do 2005 r. był starostą powiatu krakowskiego. W 2005 r. został wybrany na posła a w 2007 r.  zdobył mandat poselski po raz drugi. Był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Od listopada 2011 r. do maja 2012 r. był wiceprezesem Krakowskiego Parku Technologicznego – spółki zarządzającej Specjalną Strefą Ekonomiczną. Od 8 maja 2012 r. członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
 
Nowym członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego został wybrany dotychczasowy wiceprzewodniczący sejmiku Grzegorz Lipiec. – Bardzo dziękuję za udzielone mi poparcie, to kolejne wielkie wyzwanie i okazja do jeszcze cięższej pracy dla Małopolski – podziękował nowy członek zarządu województwa. Lipiec pochodzi z Krakowa, jest absolwentem politologii na UJ. Jest dyrektorem oddziału regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Krakowie. W 2010 r. został wybrany na radnego województwa małopolskiego. W 2014 r. ponownie zdobył mandat radnego i został wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego.
 
Zarząd województwa tworzą obecnie:
Jacek Krupa – marszałek Małopolski, wicemarszałkowie Wojciech Kozak i Stanisław Sorys oraz członkowie zarządu Leszek Zegzda i Grzegorz Lipiec.
 
Nową wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego została Małgorzata Radwan – Ballada.
 
Zmiany w zarządzie województwa i sejmiku są związane z wyborami parlamentarnymi, które odbyły się 25 października 2015 r. Mandat posła zdobył Marek Sowa, który od 2010 roku pełnił funkcję marszałka Małopolski. Pracę w parlamencie rozpocznie również czworo dotychczasowych radnych województwa: Józefa Szczurek – Żelazko, Jan Hamerski, Bogusław Sonik i Jarosław Szlachetka.
Źródło:
UMWM

 

1 response to "Jacek Krupa nowym marszałkiem Małopolski"

  1. Przez: KK Zamieszczono: 13 listopada 2015

    nie ma co komentować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *