„Jak prowadzić konsultacje społeczne? – Urząd Miasta i Gminy prosi o uwagi

society_liczba_ludnosc_skawinaPrzedstawiamy Państwu komunikat z Urzędu Miasta i Gminy Skawina przesłany na nasz adres: Szanowni Państwo, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w konsultacjach projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Gminy Skawina”. Wszelkie uwagi, sugestie i spostrzeżenia pozwolą nam w przyszłości jeszcze lepiej poznawać Państwa opinie.

Dlaczego chcemy wprowadzić zasady konsultacji społecznych?

Podjęcie uchwały uporządkuje sferę funkcjonowania samorządu gminy Skawina w zakresie przeprowadzania konsultacji społecznych, a przede wszystkim stworzy możliwość zwiększenia udziału mieszkańców w życiu lokalnej społeczności.

Naszym celem jest doskonalenie procesu decyzyjnego i jakości świadczonych przez samorząd usług publicznych tak, by zapewnić konsensus oraz akceptację mieszkańców dla działań władz samorządowych w sprawach istotnych dla gminy Skawina. Podjęcie uchwały daje gwarancję, iż w przypadku zaistnienia sytuacji wymagającej przeprowadzenia konsultacji społecznych, będą one realizowane w oparciu o znane mieszkańcom zasady.

Organizacja konsultacji projektu uchwały:

Zapraszamy do zapoznania się z projektem uchwały dostępnym na naszej stronie internetowej (KLIKNIJ TUTAJ), a następnie jego zrecenzowania (proszę wpisać uwagi w treść wiadomości lub skorzystać z opcji w zakładce „recenzja” dostępnej w formacie DOC, a następnie odesłać pliki na adres poczty elektronicznej: tstawowy@um.skawina.net).

Na wiadomości oraz uwagi mieszkańców będziemy czekać do 9 października 2015 r., do godz. 15:00. -Przesłane przez Państwa wskazówki pomogą nam jeszcze lepiej dostosować uchwałę do charakteru naszej pracy i zrealizować jej podstawowe zamierzenie: pomoc w podejmowaniu właściwych decyzji, dzięki poznaniu stanowisk mieszkańców. Już teraz dziękuję za wszelkie wskazówki z Państwa strony! – mówi zastępca burmistrza Tomasz Ożóg.

 

Zachęcamy również do wypełnienia ankiety on-line dotyczącej mechanizmów konsultacji społecznych: KLIKNIJ TUTAJ oraz do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się we czwartek, 1 października, o godz. 17:00 w sali konferencyjnej przy ul. Rynek 12 (II piętro).

society_liczba_ludnosc_skawina

Źródło:
UMiG Skawina

1 response to "„Jak prowadzić konsultacje społeczne? – Urząd Miasta i Gminy prosi o uwagi"

  1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 22 września 2015

    Wypełniłem ankietę, postaram się dotrzeć na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *