Jak znaleźć dobrą pracę w Skawinie? Te branże rozwijają się najlepiej [art. nadesłany]

Rynek pracy w Skawinie na tle krajowego wypada całkiem nieźle – bezrobocie nie przekracza 5%, w okolicy działają duże firmy zatrudniające licznych pracowników, a odległość od Krakowa umożliwia codzienne dojazdy i pracę w byłej stolicy. Przedstawiciele jakich zawodów bez problemu znajdą pracę w Skawinie i gdzie skutecznie szukać ofert?

 

W jakich zawodach można znaleźć pracę w Skawinie?

Możliwości zatrudnienia w Skawinie jest naprawdę sporo i pracę powinni znaleźć tutaj przedstawiciele większości typowych branż (a w okolicy również licznych zawodów nietypowych – np. obsługa infrastruktury parku rozrywki w Zatorze czy konserwator zabytków w Krakowie). Skupmy się jednak na samej Skawinie. Jakie zawody cieszą się tutaj największą popularnością?

Jak wszędzie w kraju, dostrzegalny jest deficyt w dziedzinie zawodów medycznych. Jeśli więc jesteś lekarzem, pielęgniarką lub położną, ratownikiem medycznym, opiekunką osób starszych, fizjoterapeutą lub rehabilitantem, laborantem lub analitykiem medycznym, a także weterynarzem lub psychologiem – zatrudnienie znajdziesz bez najmniejszych problemów.

Bardzo dynamicznie rozwija się w Skawinie branża transportowa. To stąd popularność ofert pracy dla kierowców różnych kategorii (zwłaszcza międzynarodowych), kurierów i dostawców, a także dla przedstawicieli pokrewnych branż – mechaników samochodowych, diagnostów, elektryków, lakierników czy blacharzy.

Obiecująca jest również branża budowlana – tutaj poszukiwani są zarówno specjaliści z wykształceniem wyższym (np. architekci, geodeci, kierownicy budowy, inżynierowie budownictwa pasywnego), jak i pracownicy fizyczni (murarze, zbrojarze, dekarze stolarze, spawacze, elektrycy, glazurnicy).

W Skawinie bez problemu znajdziesz również pracę w branży Horeca – czyli w hotelarstwie i gastronomii. Poszukiwani są kucharze, kelnerzy i pomoc kuchenna, pracownicy recepcji i ekip sprzątających, a także osoby z doświadczeniem na stanowiska kierownicze.

Podobnie jak w całym kraju, również w Skawinie doskonale trzyma się branża IT. Specjaliści wykonujący zawody związane z informatyką mogą znaleźć dobrą pracę od ręki – i to niezależnie od tego, czym konkretnie się zajmują. Rekrutowani są programiści, twórcy aplikacji mobilnych, architekci gier komputerowych, VR i AR, specjaliści ds. marketingu w sieci, analitycy baz danych, osoby odpowiedzialne za tworzenie sieci czy za automatyzację procesów w przedsiębiorstwie.

W Skawinie nie brakuje pracy także dla księgowych i innych zawodów związanych z prowadzeniem finansów: audytorów, kontrolerów, analityków, doradców majątkowych i podatkowych oraz dla prawników specjalizujących się w sprawach związanych z finansami przedsiębiorstw.

Jeśli poszukujesz pracy bez doświadczenia, w Skawinie bez problemu znajdziesz ją głównie w obsłudze klienta – w sklepach spożywczych, odzieżowych, sportowych, budowlanych, a także w dyskontach. Wielu pracodawców oferujących pracę fizyczną również nie wymaga doświadczenia, zwłaszcza w branży budowlanej.

Możesz również być zainteresowany pracą zdalną – wówczas nie musisz ograniczać się do Skawiny, ale możesz poszerzyć poszukiwania na województwo, kraj, a nawet na zagranicę – wszystko zależy od twoich kwalifikacji i umiejętności.

Gdzie skutecznie szukać pracy?

Pracy najlepiej szukać na portalu specjalizujących się w publikacji ofert – na GoWork. Znajdziesz tutaj nie tylko oferty pracy, ale także opinie o potencjalnych pracodawcach, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

Wygodna wyszukiwarka i możliwość filtrowania wyników sprawiają, że poszukiwanie pracy jest szybkie, łatwe i przyjemne a przede wszystkim skuteczne.

___

Powyższy artykuł stanowi materiał nadesłany / sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *