Jutro nastąpi symboliczne wbicie łopaty pod budowę kolejnego odcinka obwodnicy Skawiny (do Rzozowa)

Jutro w godzinach rannych odbędzie się konferencja prasową połączoną z symbolicznym wbiciem łopaty pod budowę kolejnego odcinka obwodnicy Skawiny: od ronda przy ul. Piłsudskiego w Skawinie do Rzozowa. Wydarzenie odbędzie się o godz. 9.00, przy ul. Szkolnej w Borku Szlacheckim / Rzozowie, na drodze powiatowej 1939K. Przypomnijmy, że w listopadzie 2019 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego ukazało się obwieszczenie wojewody małopolskiego, który 8 listopada 2019 r. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZnRID) pn. “Budowa obwodnicy Skawiny – Nowej Drogi wojewódzkiej klasy G (długości 2,3 km) na odcinku od drogi krajowej nr 44 do drogi wojewódzkiej nr 953 wraz z budową obiektów inżynierskich i budową skrzyżowań oraz niezbędną infrastrukturą w m. Skawina, Borek Szlachecki i Rzozów, gmina Skawina, powiat krakowski, województwo małopolskie”, której nadany został rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, w wydarzeniu wezmą również udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i przedstawiciele lokalnych samorządów.

Szczegóły dotyczące lokalizacji miejsca wydarzenia

Pełna treść obwieszczenia oraz przypomnienie interpelacji byłego radnego wojewódzkiego Filipa Kaczyńskiego (obecnie posła na Sejm RP) znajduje się poniżej.

Wojewoda wydał decyzję w sprawie budowy dalszego odcinka obwodnicy Skawiny, przez Borek Szlachecki do Rzozowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *