Już wkrótce kolejna edycja Obcojęzycznego Przeglądu Artystycznego

info-icon-1-1010493-mJak co roku, w lutym, w ZST-E w Skawinie odbywa się pod patronatem Starosty Krakowskiego Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który organizują nauczyciele języków obcych. Termin tegorocznego konkursu to 26 lutego 2016 r.

Do udziału zgłaszają się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego:    z Krzeszowic, Giebułtowa, Czernichowa, Piekar  oraz Skawiny, by zaprezentować  się w dwóch kategoriach konkursowych: wiersz i piosenka obcojęzyczna po angielsku, niemiecku i rosyjsku.  Niezależne Jury, złożone z przedstawicieli placówek dyplomatycznych, uniwersytetów, szkół i wydawnictw podręcznikowych, ocenia i wyłania 3  laureatów w kategorii piosenki  i 3 laureatów w kategorii wiersz obcojęzyczny.

Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny to nie tylko wspaniała okazja, aby promować aktywną naukę języków obcych oraz rozwijać indywidualne talenty uczniów, ale także poznawać kulturę innych krajów i integrować młodzież rożnych szkół w środowisku lokalnym. Impreza co roku odbywa się w miłej atmosferze, jest wspaniałą zabawą i przyciąga coraz więcej zainteresowanych  nią uczniów.

Po zakończeniu zmagań konkursowych  wszyscy laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Starostę Krakowskiego we współpracy z Wydziałem Promocji i Wydziałem Edukacji, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej, Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego oraz Fundacja Russkij Mir, Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast, Goethe –Institut,  Wydawnictwo Pearson, Firmę Bahlsen Polska, Lajkonik  Snack, Fundację Dar Serca, Piekarnię M.J. Dąbrowscy  w Skawinie, Piekarnio-Cukiernię R. Steskal w Jabłonce.

 Na zakończenie przeglądu wykonawcy, goście  i organizatorzy wykonują wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w konkursach i odwiedzenia Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.

info-icon-1-1010493-m

Źródło:

ZST-E w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *