Kampania społeczna “Otwórz głowę na pomoc”

bored-708280-mCoraz więcej Polaków cierpi na zaburzenia i choroby psychiczne, przypuszczalnie co czwarta osoba już ma albo będzie miała problemy tej natury. Edukacyjna kampania społeczna Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ma przekonać Małopolan, że kryzysy natury psychicznej są zjawiskiem powszechnym i naturalnym, a najlepszym sposobem na szybki powrót do zdrowia jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Działania informacyjne prowadzone są w sieci, mediach i przestrzeni publicznej.

Mimo że około 40% Polaków odczuwa potrzebę pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, niewiele osób korzysta ze specjalistycznego wsparcia. Świadomość społeczna na temat zdrowia psychicznego jest wciąż niewielka, dlatego kampania ma poszerzyć wiedzę na temat zaburzeń oraz chorób psychicznych i nauczyć mieszkańców Małopolski, jak dbać o zdrowie psychiczne. Akcja ma również podnieść rangę zawodu opiekuna formalnego i nieformalnego zajmującego się osobą chorą.

Działaniom informacyjnym towarzyszy wymowna i ekspresyjna kreacja artystyczna: krawat zawieszony na szyi aktywnego zawodowo mężczyzny rozrasta się, stając się lepkim oplatającym sylwetkę i ręce sznurem. Bohater w finale staje się bezsilny i nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać krępującego go splotu. Autorem zdjęć wykorzystanych w kampanii jest Paweł Fabjański.

Na stronie internetowej kampanii www.otworzglowe.pl można dowiedzieć się więcej na temat akcji, przeczytać przydatne porady jak skutecznie radzić sobie ze stresem oraz odnaleźć adresy placówek udzielających wsparcia w przypadku kryzysu psychicznego.

Źródło:
UMWM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *