Kiedy nastąpi budowa ronda przy ul. Krakowskiej w Skawinie (DK nr 44)? Przedstawiamy odpowiedź GDDKiA

Nie tak dawno zadaliśmy pytanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące tego, kiedy najprawdopodobniej rozpocznie się realizacja budowy ronda przy wjeździe z tzw. obwodnicy Skawiny na ul. Krakowską (włączenie do DK nr 44). Odpowiedź nadeszła 3 września br. Treść nadesłanego komunikatu rzecznika prasowego GDDKiA Oddział w Krakowie prezentujemy poniżej.

Odpowiedź rzecznika prasowego GDDKiA z dnia 3 września 2018 r.:

W związku ze skierowanym do GDDKiA w połowie sierpnia 2018 r. wystąpieniem ZIKITu o uzgodnienie planowanej inwestycji „przebudowy skrzyżowania na rondo na terenie Krakowa u zbiegu ul. Wrony i ul. Skotnickiej w pobliżu węzła autostradowego Skawina na Południowej Obwodnicy Krakowa”,  ze względu na bliską odległość pomiędzy tym skrzyżowaniem, a skrzyżowaniem ul. Krakowskiej i obwodnicy Skawiny, przy wjeździe z obwodnicy na ul. Krakowską, zaistniała konieczność dostosowania przekrojów i geometrii obu skrzyżowań oraz uwzględnienia zazębiających się zakresów prac.

W tej sprawie planowane jest spotkanie ZIKIT i GDDKIA we wrześniu, na którym przeanalizowane zostaną planowane rozwiązania, które umożliwią  kompleksowe usprawnienie przepustowości skrzyżowań , rozbudowę ul. Skotnickiej do 2 jezdni oraz zmianę i dostosowanie geometrii ronda na skrzyżowaniu w Skawinie. W związku z powyższym konieczne będzie  wydłużenie okresu projektowania i przesunięcie rozpoczęcie prac związanych z przebudową skrzyżowania w Skawinie na II kw. 2019 r.

Z poważaniem

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Zobacz mapę tego fragmentu DK nr 44: Google Maps – KLIKNIJ TUTAJ oraz OpenStreetMap – KLIKNIJ TUTAJ

W tym miejscu przypominamy również odpowiedź ZIKiT w Krakowie z lipca br. w sprawie ewentualnej rozbudowy/przebudowy odcinka DK nr 44 od planowanego ronda z ul. Krakowskiej w Skawinie do skrzyżowania z ul. Wrony w Krakowie:

Odpowiedź ZIKITu w sprawie zapytania Czytelnika InfoSkawiny o remont DK nr 44

2 response to "Kiedy nastąpi budowa ronda przy ul. Krakowskiej w Skawinie (DK nr 44)? Przedstawiamy odpowiedź GDDKiA"

  1. Przez: alee Zamieszczono: 11 września 2018

    Pytanie do ZIKIT-u: czy nie lepiej zlikwidować skrzyżowanie i planowaną budowę ronda przy ul. Wrony a zamiast tego rondo wybudować przed hotelem Junior. Zlikwiduje się skrzyżowanie które w jakiej by formie nie było spowolni ruch. Wyjeżdżający z ul Wrony w stronę Skawiny lub do autostrady w stronę Katowic nawracali by w stronę Skawiny na rondzie przy hotelu a jadący z autostrady od strony Katowic w stronę Krakowa nawracali by w stronę Krakowa na rondzie przy obwodnicy. Te pojazdy spalą nieco więcej bo nadrobią od 600 do 1000m ale pozostali jadący tranzytem którzy stanowią ogromną większość jadąc płynnie wyprodukują mniej spalin. W miejskich realiach takie nawrotki dla wielu to codzienność. Może udało by się zrobić między rondami 2x2pasy i kładkę przy ul Wrony oraz nad autostradą tak by kosztem chodnika zrobić na wiadukcie nad autostradą 2×2 pasy ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *