Kiedy otworzą most w Skawinie? Zmiana terminu…

Most_Skawinka_Archiwum_InfoskawinaRemont 80-letniego mostu na rzece Skawince w Skawinie (ciąg DK nr 44) miał trwać do połowy sierpnia 2015 r. Przynajmniej tak w swojej ofercie przetargowej zadeklarowała SKANSKA i tak ujęto termin w umowie (zobacz: Rozstrzygnięty przetarg na remont mostu w Skawinie na DK nr 44 (AKTUALIZACJA – UMOWA). Już wiemy, że termin ten jest nierealny. A remont znacząco się wydłuży. O ile i dlaczego? O tym w odpowiedzi na nasze zapytanie prasowe mówi dyrektor GDDKiA w Krakowie Tomasz Pałasiński.

Odpowiedź mailowa z dnia 5 sierpnia 2015 r.:

Zgodnie z podpisaną umową z firmą wykonawczą na remont mostu przez rz. Skawinka w miejscowości Skawina w ciągu dk nr 44 wyłączenie mostu z ruchu miało wynosić 96 dni czyli od 11 maja br do 16 sierpnia br.

Termin realizacji umowy na wykonanie wszystkich prac remontowych zgodnie z umową wynosi 210 dni od daty podpisania umowy i upływa 14 października 2015r

Szczegółowy zakres robót w niektórych asortymentach mógł być potwierdzony dopiero po przystąpieniu do realizacji prac remontowych, wykonaniu odkrywek tzn. rozebraniu płyty pomostu, wypiaskowaniu konstrukcji stalowej. Wykonawca, Zamawiający, Nadzór Inwestorski oraz Nadzór Autorski dokonały analizy i oceny wykonania dodatkowych robót, które są niezbędne do wykonania remontu zgodnie ze sztuką inżynierską i wykonanie których gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie całego obiektu.

Do zasadniczych prac, które należy dodatkowo wykonać, a których nie można było stwierdzić na etapie przygotowania remontu to:

– zmiana kształtu prefabrykatów z betonu lekkiego, z płaskich na paraboliczne

– wystąpiła konieczność wzmocnienia pasów dolnych dźwigarów kratowych,

– wymiana dwóch uszkodzonych (stwierdzono ich uszkodzenie tuż przed przystąpieniem do remontu mostu) wiatrownic portalowych,

– znacznie zwiększone ilości betonu przy rozkuwaniu płyt przejściowych.

W związku z powyższym planuje się przywrócenie ruchu na moście 25 września br.

Tomasz Pałasiński

Dyrektor Oddziału

w Krakowie

Mogilska 25

31-542 Kraków

_____

Zatem użytkownikom DK nr 44 na otwarcie mostu przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

7 response to "Kiedy otworzą most w Skawinie? Zmiana terminu…"

 1. Przez: dziki zachód Zamieszczono: 7 sierpnia 2015

  po co wam mosty jak niedługo beda latac helikoptery??!!!
  Gamoni nie brakuje w tej skawinie…

 2. Przez: wrtdi Zamieszczono: 7 sierpnia 2015

  Z nimi tak zawsze ale nadzór to kuleje. Ciekawe czy jest karą za nieterminowe prace?

 3. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  Serdecznie współczuję tym którzy w takie upały zmagają się z remontem mostu. Niestety wielu prac nie da się wykonywać nocą gdy temperatura znacznie się obniża.

 4. Przez: 4 mosty Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  Bardzo dobrze, że nie poszerzono tego mostu. Spokojnie mieści się na nim autobus i samochód osobowy. Cały ruch ciężarówek i dostawczaków powinien zostać przerzucony na obwodnicę. To nie most jest problemem tylko rzeka płynących przez miasto samochodów. Są już cztery mosty do przeprawy Radziszów, Piłsudskiego, “Obwodnica”, Piastowska.

 5. Przez: łukasz Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  Oczywiście że było lepiej postawić nowy i szerszy most ale nie bo debile zabytek zrobili z tej sterty złomu! POLSKA ! Żygać sie chce na każdym kroku w tym kraju

  • Przez: jarosław Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

   Nie zrobili bo to jest zabytek, przykład jak kiedyś most potrafili zaprojektować, czołgi po nim jeździły teraz przeładowane tiry i potrafił to udźwignąć. Tiry na tory i na “obwodnicę” w którą wpakowano grubą kasę. Mam nadzieję, że doczekam kiedyś czasów wprowadzenia ograniczeń tonażowych na drodze przez miasto i na tym moście. Lepiej wyprowadzić ruch pojazdów z miasta jak przenosić miasto.

 6. Przez: Janek Zamieszczono: 6 sierpnia 2015

  To było do przewidzenia że termin będzie nierealny. I nie ma się co gorączkować ani robić z tego afery. Każdy widział doskonale jak ten most wyglądał, termin wrzesień i tak jest OK. Jest jak omijać teraz remontowany most. A dodatkowo po demontażu powychodziło co trzeba zrobić dodatkowo. Nasuwa sie tylko pytanie czy sie nie okaże że taniej było wybudować nowey szerszy most, niż remontować stary. Pozdrawiam miłego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *