Kiedy zacznie się obiecana budowa chodników przy DK nr 44 w sołectwach gminy Skawina? Odpowiedź GDDKiA

Zapytaliśmy ostatnio Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o informację jaki jest stan realizacji budowy ciągów pieszo-rowerowych (chodników) przy DK nr 44 w obiecanych 4 fragmentach, które miały być realizowane na terenie gminy Skawina. Ruchu przybywa: samochodowego, rowerowego, pieszego a chodników wciąż nie ma. Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedź, mamy nadzieję, że satysfakcjonującą wielu mieszkańców gminy Skawina, którzy od wielu lat czekają na tak ekstrawaganckie i wyszukane części infrastruktury w ich sołectwach jakimi są  chodniki przy jednej z najbardziej ruchliwych dróg krajowych w Małopolsce.

Oto odpowiedź GDDKiA z 10 sierpnia 2018 r.:

Szanowny Panie

  1. Projektant dla budowy chodnika na odc. w Zelczynie uzyskał w dniu 19.07.2018 zaświadczenie o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych. Na tym odcinku planujemy rozpoczęcie prac budowlanych w drugiej połowie sierpnia 2018 r.
  2. Dla budowy chodnika na odc. Jaśkowice  – Wlk. Drogi  – zgłoszenia robót zostało zaakceptowane przez Małopolski Urząd Wojewódzki 9.08.2018 r.  
  3. Dla budowy chodnika odc. Borek Szlachecki – Skawina – jest przewidywany termin przyjęcia zgłoszenia robót przez Małopolski Urząd Wojewódzki do końca sierpnia
  4. Dla budowy chodnika odc. Wlk. Drogi – Facimiech – Zelczyna jest przewidywany termin przyjęcia zgłoszenia robót przez Małopolski Urząd Wojewódzki ok. 10.09.2018 r.

Na odcinkach DK44 : Jaśkowice  – Wlk. Drogi, Borek Szlachecki – Skawina i  Wlk. Drogi – Facimiech – Zelczyna planujemy rozpoczęcie robót budowlanych na wiosnę 2019 roku.

Z poważaniem

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

(GDDKiA)

1 response to "Kiedy zacznie się obiecana budowa chodników przy DK nr 44 w sołectwach gminy Skawina? Odpowiedź GDDKiA"

  1. Przez: Do Redakcji Zamieszczono: 16 sierpnia 2018

    Czy Szanowna Redakcja mogłaby ustalić co z chodnikiem przy ulicy Krakowskiej od osiedla Rzepnik do granicy miasta?Były plany odnośnie tego odcinka DK44.Warto zapytać władze miasta czy jak ten odcinek przestanie być fragmentem drogi krajowej, to czy gmina planuje(być może już powinna o tym myśleć) budowę chodnika bądź ciągu pieszorowerowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *