Kierujący samochodem nietrzeźwy Skawinianin usiłował wręczyć policjantom łapówkę

pic.phpW dniu 28 września 2013 w Oświęcimiu policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Skawiny, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwym oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Do zdarzenia doszło o godzinie 21.20 w Oświęcimiu na ul. Dąbrowskiego gdzie policjanci podczas patrolu zauważyli, że kierowca samochodu marki Opel Zafira przed przejściem dla pieszych oraz skrzyżowaniem wyprzedził dwa samochody.

W związku z tym funkcjonariusze pojechali za pojazdem i dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Jak się okazało za kierownicą opla siedział 30–letni mieszkaniec Skawiny. Od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu, poddali go więc badaniu stanu trzeźwości, które wykazało 2,00 promile alkoholu. Powiadomili go, że oprócz wykroczeń dopuścił się również przestępstwa i zostaje zatrzymany, na co ten zaproponował policjantom najpierw kilkaset złotych, a następnie tysiąc zł w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.

W związku z tym mężczyzna został pouczony, iż popełnił kolejne przestępstwo. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, wręczenie korzyści majątkowej oraz popełnione wykroczenia.

Przypominamy, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *