Kino w Skawinie ma powstać do 2022 r. Umowę podpisze burmistrz Skawiny wraz z władzami największych zakładów przemysłowych [PRIMA APRILIS]

W ramach współpracy Gminy Skawina z działającą Radą Przedsiębiorczości skupiającą m.in. przedstawicieli największych zakładów zlokalizowanych na terenie gminy, właściciele największych firm w Skawinie podpiszą dziś w ratuszu z burmistrzem miasta i gminy Skawina oraz władzami spółki Helios S.A umowę na budowę wielosalowego kina multimedialnego (2D, 3D) wraz z drogą dojazdową i naziemnym parkingiem z zadaszeniem, na którym dodatkowo powstanie dająca energię ze światła słonecznego baza fotowoltaiczna o powierzchni prawie 8500 m2. Obiekt sfinansowany ze środków tych firm ma powstać na nieruchomościach mieszczących się przy obwodnicy Skawina (strefa gospodarcza) a stanowiących własność Gminy Skawina oraz kilku skawińskich przedsiębiorstw.

[Dziękujemy za Wasze wsparcie, polubienia, udostępnienia, oryginalne komentarze co do planowanych działań burmistrza i właścicieli zakładów przemysłowych, ale poniżej zaprezentowany pomysł z budową kina w Skawinie za środki największych firm skawińskich to był Prima Aprilis…]

Jak podano w przesłanej do naszej redakcji informacji prasowej, właściciele firm deklarują aktywne działania zgodne się z zasadą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii uwzględniają interesy społeczne, w tym ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.
 
(fot. Rada Przedsiębiorczości w Skawinie, źródło: gminaskawina.pl)
 
Według tego podejścia, bycie odpowiedzialnym nie oznacza tylko spełniania przez organizacje biznesowe (przedsiębiorstwa) wszystkich wymogów formalnych i prawnych, ale oprócz tego również zwiększone inwestycje w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska i relacje z interesariuszami, którzy mogą mieć faktyczny wpływ na efektywność działalności gospodarczej tych organizacji oraz ich innowacyjność. Zatem wydatki tego rodzaju należy traktować jako inwestycję i źródło innowacji, a nie jako koszt, podobnie jak w przypadku zarządzania jakością.
 
Operatorem docelowym planowanego do budowy kina ma być firma HELIOS S.A, która posiada największą sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 47 kinami mającymi łącznie 269 ekranów i ponad 52 tysiące miejsc.
 
(fot. helios.pl)
 
– Zamierzamy pojawić się w Krakowie i Lublinie – dwóch miastach wojewódzkich, w których nie ma jeszcze naszych multipleksów, a mamy w nich projekty nad którymi pracujemy – mówi Tomasz Jagiełło z rozmowie z propertynews.pl. – Duży potencjał drzemie w mniejszych, liczących min. 40 tys. mieszkańców, miastach, w których nie ma jeszcze kina i to właśnie tam staramy się pozyskiwać lokalizacje. Planujemy zainwestować w Oleśnicy i Skawinie.
 
Umowa na realizację inwestycji zakłada budowę obiektu od połowy 2020 do początku 2022 r. Oddanie kina do użytku nastąpiłoby na wiosnę 2022 r. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale z ogólnych informacji wskazano, że kino ma obejmować 4 klimatyzowane sale, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji, a także ekrany perełkowe Harkness. W komfortowych fotelach zamontowanych jednocześnie będzie mogło zasiąść prawie 700 widzów.
 
Dodatkowo na trzech salach kinowych ma zostać zamontowana najnowocześniejsza na świecie technologia Dolby 3D Digital Cinema, umożliwiająca wyświetlanie filmów w formacie trójwymiarowym. W repertuarze kina, poza filmami 3D, znajdą się też największe filmowe hity i polskie produkcje.
 
Poza standardowymi seansami filmowymi w obiekcie mają być również realizowane konferencje, konkursy, seanse dla grup szkolnych i firm. Na parterze w holu kina ma być również usytuowany bar.
 
 
– Cieszymy się, że władze firm działających w Skawinie zdecydowały się w ten sposób zainwestować na terenie naszej gminy, z pożytkiem dla mieszkańców. Wszyscy wiemy jaki jest tutaj stan powietrza a każde wsparcie inwestycyjne firm, a przy tym wykorzystanie ekologicznych rozwiązań jak fotowoltaika w trosce o ochronę środowiska, w tym głównie powietrza przecież, jest ze wszech miar pożądane – stwierdził Tomasz Ożóg, wiceburmistrz Skawiny, który wraz z skarbnikiem gminy ma podpisać umowę.
 
Harmonogram całej inwestycji ma się ukazać w ciągu paru dni na stronie www.gminaskawina.pl
 
Przypomnijmy, że od paru lat nie istnieje już skawińskie, niewielkie Kino “Piast”, a mieszkańcy z gminy Skawina oraz sąsiednich by zobaczyć premiery kinowe, muszą dojeżdżać w tym celu aż do Krakowa. Miejmy nadzieję, że inwestycja szybko dojdzie do skutku i mieszkańcy będą mieć tę formę rozrywki o wiele bliżej.

2 response to "Kino w Skawinie ma powstać do 2022 r. Umowę podpisze burmistrz Skawiny wraz z władzami największych zakładów przemysłowych [PRIMA APRILIS]"

  1. Przez: koleś Zamieszczono: 2 kwietnia 2019

    zarty żartami, ale czy nie było by włąsciwym ratowanie kina “piast” małe ale sentymentalne dla niektórych. Przypominaja mi sie czassy szkolne gdy tam chodziliśmy na PANA KLEKSA, POWRÓT DO PRZYSZŁOSCI itd.
    nie stać Skawiny z tak bogatym zapleczem gospodarczym?

  2. Przez: olek Zamieszczono: 1 kwietnia 2019

    1 kwietnia ;P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *