Kolejny śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej w Skawinie – świadek poszukiwany przez policję

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie poszukuje świadka zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce 11 lutego 2020 r. przed godziną 6:00 na ul. Krakowskiej w Skawinie, gdzie kierujący VW Golfem śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych 57-letnią mieszkankę gminy Skawina. Świadek tego zdarzenia szedł wspólnie z ofiarą wypadku i tuż po zaistniałej tragedii z nieznanych przyczyn oddalił się z miejsca. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Policja apeluje o zgłoszenie się świadka tego zdarzenia! Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Przypomnijmy. Wczoraj w Skawinie doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych 57-letniej kobiety, która zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na ul. Krakowskiej w okolicy przystanku Skawina Rzepnik.

 

Na miejscu kilka godzin pracował prokurator, trwały oględziny; droga była przez ten czas zablokowana a cały ruch kierowany był na obwodnicę Skawiny.


(źródło: Facebook)

Wszelkie informacje mogące pozwolić na ustalenie tożsamości tego świadka prosimy kierować do prowadzącej sprawę pod nr telefonu: tel. 12 615 76 49 lub do dyżurnego 12 615 76 00, ew. na nr 112.

Niespełna trzy miesiące termu, w praktycznie tym samym miejscu, również potrącono śmiertelnie inną kobietę:

Piesza przechodząca “na pasach” potrącona przez samochód. Zmarła w wyniku obrażeń

Czy władze publiczne odpowiednio zareagują i podejmą skuteczne i szybkie działania, które nie pozwolą na podobne zdarzenia w przyszłości, albo zminimalizują prawdopodobieństwo ich wystąpienia?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *