Komfortowo i bezpiecznie – zalety ciepła sieciowego [ART. SPONSOROWANY]

Podczas chłodów mieszkańcy Krakowa i Skawiny korzystający z ciepła sieciowego doceniają komfort i bezpieczeństwo, jakie zapewnia im to źródło ogrzewania. Dlaczego właśnie ciepło z miejskiej sieci jest pierwszym wyborem dla wielu mieszkańców, administratorów i zarządców budynków?

Potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa czy też chęć ograniczenia zanieczyszczeń pochodzących z indywidualnych kotłowni to jedne z wielu przyczyn, które skłaniają administratorów i mieszkańców do poszukiwania bardziej ekologicznych i komfortowych rozwiązań dla swoich budynków. W przypadku obiektów, które leżą w zasięgu miejskiej sieci ciepłowniczej, wybór wydaje się prosty – ciepło sieciowe zapewnia komfort, a jego produkcja w elektrowniach, takich jak CEZ Skawina, jest bezpieczna i przyjazna dla środowiska.

Po pierwsze komfort i bezpieczeństwo

Ciepło sieciowe to niezaprzeczalnie komfort użytkowania nie tylko dla mieszkańców budynków podłączonych do miejskiej sieci, ale również dla ich administratorów. Istotnym atutem jest bezobsługowość systemu – znika konieczność gromadzenia zapasów opału, dbania o konserwację urządzeń czy o regularne przeglądy techniczne przeprowadzane przez osoby posiadające niezbędne uprawnienia. Ciepło po prostu jest. Dodatkowo, w przypadku zainstalowania tzw. automatyki pogodowej, to administratorzy w porozumieniu z mieszkańcami wspólnoty bądź spółdzielni mają możliwość określenia temperatur progowych, czyli takich, przy których dostawy ciepła są uruchamiane lub wstrzymywane. O ile w kwestiach komfortu użytkowania mieszkańcy są niekiedy skłonni pójść na kompromis, o tyle sprawę bezpieczeństwa zawsze traktują priorytetowo. Pod tym względem ciepło nie ma sobie równych. W budynku podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej, ciepło produkowane jest w elektrociepłowni lub ciepłowni i za pomocą sieci dostarczane do odbiorców. Tym samym, całkowicie znikają potencjalne zagrożenia wynikające z konieczności korzystania z indywidualnych źródeł ciepła, jak np. zatrucie toksycznym tlenkiem węgla – śmiertelnie niebezpiecznym, bo bezwonnym i bezbarwnym gazem.

W trosce o zdrowie i środowisko

Jesień i zima to czas, kiedy dużo mówi się o groźnym smogu. Dzięki podłączeniu budynków do sieci ciepłowniczej odbiorcy nie przyczyniają się do emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Proces produkcji ciepła sieciowego w elektrowni, w przeciwieństwie do domowych źródeł ogrzewania, objęty jest stałym monitoringiem, a producenci ciepła muszą spełniać rygorystyczne normy chroniące środowisko i zdrowie mieszkańców.

Stabilne ceny

Dużą zaletę ciepła sieciowego stanowi relatywnie niski oraz stabilny koszt jego użytkowania. Cena ciepła z miejskiej sieci zatwierdzana jest przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, co chroni odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami. Co więcej, mieszkańcy nie ponoszą kosztów związanych z konserwacją urządzeń czy regularnymi, obowiązkowymi przeglądami, niezbędnymi w przypadku korzystania z innych źródeł ogrzewania, takich jak piece węglowe.

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl
www.cieplo-sieciowe.pl

 

1 response to "Komfortowo i bezpiecznie – zalety ciepła sieciowego [ART. SPONSOROWANY]"

  1. Przez: SlawekJ Zamieszczono: 9 stycznia 2021

    Patrząc logicznie gdzieś ciepło trzeba wyprodukować. Im bliżej odbiorcy tym mniejsze straty . To ie lepiej było z dotacji pobudować kilka kotłowni gazowych blisko osiedli niż pchać monopoliście kase publiczna? No coz biznes to biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *