Komunikat Policji Powiatowej w Krakowie w sprawie ŚDM Kraków 2016

Ruszaja-zapisy-na-Swiatowe-Dni-Mlodziezy_m_mW związku z pojawiającymi się sygnałami i wątpliwościami ze strony mieszkańców powiatu krakowskiego dotyczącymi wizyt składanych im przez funkcjonariuszy, uprzejmie informujemy, że policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Komisariatów Policji w ramach przygotowań do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży prowadzą wiele czynności ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tego wydarzenia nie zapominając oczywiście o bezpieczeństwie naszych mieszkańców.

Jedną z form naszej pracy jest prowadzenie rozmów z mieszkańcami by uzyskać informacje istotne z punktu widzenia wspomnianych przygotowań. Dlatego też mieszkania, domy ale też firmy odwiedzają nasi funkcjonariusze i proszą o przekazywanie im informacji.

Policjanci występują w mundurach lub „po cywilnemu”, ale każda osoba, do której przyszli może, a nawet powinna, poprosić ich o okazanie legitymacji służbowej w taki sposób, by mogła odczytać jej treść. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy odwiedzili nas policjanci można je zweryfikować telefonując do miejscowego komisariatu.

Podinsp. Marek Korzonek / KPP Kraków

Ruszaja-zapisy-na-Swiatowe-Dni-Mlodziezy_m_m

1 response to "Komunikat Policji Powiatowej w Krakowie w sprawie ŚDM Kraków 2016"

  1. Przez: andree Zamieszczono: 15 maja 2016

    Inwigilacja po pisowsku. Może jeszcze sam pan wwojewoda Ćwik zaszczyci mnie swoją obecnością?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *