Koncepcja rozbudowy i modernizacji monitoringu – zgłoś uwagi!

Zgodnie z zaleceniami Uchwały nr XXVII/391/17 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 22 lutego 2017 r. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina podaje do publicznej wiadomości „Koncepcję rozbudowy i modernizacji systemu monitoringu wizyjnego miasta Skawina” i zaprasza do sukcesywnego (…) (bez terminu końcowego) nadsyłania propozycji dotyczących rozbudowy tego systemu.


Wszelkie Państwa uwagi i sugestie prosimy kierować pisemnie (tradycyjnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej):

Straż Miejska w Skawinie
ul. Ogrody 101/1a, 32-050 Skawina
e-mail: strazmiejska@um.skawina.net
(z dopiskiem „monitoring – sugestie”)

Z koncepcją możecie się Państwo zapoznać w dostępnym poniżej załączniku, a także w Biurze Rady Miejskiej w Skawinie (ul. Rynek 2, w godzinach pracy Urzędu).
 

Źródło: PZB

 

Załączniki:

3 response to "Koncepcja rozbudowy i modernizacji monitoringu – zgłoś uwagi!"

 1. Przez: cctv Zamieszczono: 8 kwietnia 2017

  Suma zadania.
  etap I – 285 718 zł, etap II – 699 886 zł, etap III – 762 570 zł
  Nasuwa się pytanie, skoro kamery dotychczas zamontowane nie spełniały wymogów, to po co wisiały na słupach, operatorzy męczyli wzrok? Czy chuliganeria miała tego świadomość? Czy wydane pieniądze miały budować poczucie bezpieczeństwa? Może lepiej było spożytkować te pieniądze na dodatkowe piesze patrole i nie tworzyć fikcji.

 2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 8 kwietnia 2017

  Zdemolowany park, połamane drzewka na osiedlach, pomalowane ściany bloków, auta zaparkowane na zakazach postoju, nie wspominając o morderstwie przed Lewiatanem. Ręka w górę komu udostępniono zapis i znaleziono sprawcę uszkodzenia samochodu, w miejscu objętym monitoringiem. Można powiesić atrapy kamer i efekt będzie tan sam, tylko za mniejsze pieniądze.

  • Przez: głos Zamieszczono: 9 kwietnia 2017

   Czy ich skuteczność (np. w wykrywaniu aktów wandalizmu) jest weryfikowana?
   Kamera na gimnazjum nr 2, przy stawku w parku, korcie tenisowym, parkingu od ul. Żwirki i Wigury a Park Miejski wiecznie zdemolowany. Powyrywane ławki razem z kostką brukową, poniszczone palisady, kosze na śmieci, połamane drzewka. Zimą za szybko się ściemnia, od wiosny do jesieni w obserwacji przeszkadzają liście drzew i krzewy.
   Nawet tysiąc kamer nie pomoże, gdy teren ten będzie odwiedzany przez strażników i policjantów tylko w dzień. Nocą to chyba samochodem pancernym do parku odważą się wjechać, za dnia wystarczy im radiowóz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *