Konkurs „Dzieci bajki ilustrują” rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

13 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Dzieci bajki ilustrują” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i polegał na wykonaniu ilustracji do bajek profilaktycznych nagrodzonych na konkursie „Młodzi dzieciom bajki piszą”.

W przewidzianym terminie do 28 kwietnia 2017 roku wpłynęło 66 prac.

Jury w składzie: Stanisława Szczepaniak – Kierownik Środowiskowego Domu Pomocy w Skawinie – przewodnicząca, Małgorzata Kopeć – Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii, Lucyna PodgórnaBiblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Lidia IppoldtBiblioteka Pedagogiczna w Skawinie wyłoniło zwycięzców.

Są nimi:

I miejsce – Kamila Woźniczka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie)

II miejsce – Damian Skupień (Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie)

III miejsce –  Oliwia Jezioro (Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej)

Wyróżnienia:

  • Alicja Czopek (Szkoła Podstawowa w Rzozowie)
  • Helena Glinka (Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach)
  • Kamila Królik (Zespół Placówek Oświatowych w Kopance)
  • Michał Ptaszyński (Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie)

Uroczystość odbyła się w Centrum Wspierania Rodziny ul. Popiełuszki 17, tam też można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac plastycznych.

Nagrody do konkursu zostały ufundowane przez UMiG w Skawinie, Bibliotekę Pedagogiczną oraz Lajkonik Snacks. Miłą niespodzianką dla wszystkich laureatów była informacja, że zwycięskie teksty wyłonione w dwóch edycjach konkursu „Młodzi dzieciom bajki piszą” oraz nagrodzone w konkursie „Dzieci bajki ilustrują” ilustracje zostaną wydane przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Bibliotekę Pedagogiczną jeszcze w tym roku pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”. Publikacja ta stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Zamysł wydania przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie i Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie opowiadań profilaktycznych to kontynuacja zapoczątkowanej  w 2011r.  serii, w ramach której ukazały się następujące publikacje: Bajkowa niania. Bajki pomagajki dla najmłodszych, Magiczne bajki na dziecięce smutki. Bajki pomagajki dla nieco starszych dzieci (2012), audiobook Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki. Bajki pomagajki dla dzieci młodszych i starszych (2013) oraz zbiorek opowiadań profilaktycznych Nastolatkiem być… (2016).

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna/PA

GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *