Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej w Krakowie – 25 października 2014 r.

Konwencja Platformy Obywatelskiej w KrakowieDnia 25 października 2014 r. (sobota) w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ulicy Rajskiej w Krakowie odbyła się Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej przed wyborami samorządowymi 2014 r. Zaprezentowano na niej liderów list kandydatów do sejmiku województwa małopolskiego oraz kandydatów na prezydentów miast: Krakowa, Tarnowa, Oświęcimia i Nowego Sącza. Hasłem przyświecającym partii w kampanii wyborczej jest hasło „Widać zmiany”. Podkreślając dotychczasowe osiągnięcia PO zamierza przekonać niezdecydowanych wyborców. Zapraszamy do zapoznania się z relacją, materiałem video oraz zdjęciami z sobotniej konwencji.

“Wybory samorządowe wygrają ci, którzy są gotowi rozmawiać z ludźmi” – powiedział wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak podczas swojej przemowy w trakcie konwencji. Podkreślił, że stawka w tych wyborach jest bardzo wysoka.

Dodał także, że “ta kampania jest mniej oparta na sztuczkach marketingowych, billboardach czy fantastycznych klipach. Ona jest kampanią kontaktu z ludźmi”.

Wicepremier apelował również do kandydatów o aktywność w kampanii: “Każdy głos jest ważny, każdy głos buduje większości w samorządach. Nie możemy zmarnować ani minuty. Stawka jest bardzo wysoka”.

Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego mówił, że Małopolska odniosła sukces, a rządzący regionem zrealizowali obietnice złożone wyborcom i udowodnili swoją skuteczność .

“Ten sukces Małopolski widzą nawet krytycy. (…) Krytykują nas, bo muszą, bo taka ich natura i taki pomysł na obecność w życiu publicznym” – powiedział Sowa.

Podkreślił, że PO zmieniała Małopolskę wspólnie z koalicjantem z PSL, któremu dziękował za współpracę.

“Małopolanie i Małopolska zasługują na stabilny rozwój, na kontynuację dobrej zmiany, dlatego odważnie i z całkowitym przekonaniem dziś mogę powiedzieć każdemu z wyborców: zaufajcie nam” – apelował.

Grzegorz Lipiec, szef małopolskiej Platformy Obywatelskiej, przekonywał uczestników konwencji, że te wybory trzeba wygrać.

Lipiec powiedział, że na listach PO w wyborach do rad powiatów, gmin i miast znalazły się setki osób, z których każda jest w stanie należycie wypełniać zadania dla swoich lokalnych społeczności. Dodał, że wśród kandydatów do sejmiku są dziesiątki doświadczonych samorządowców, przedsiębiorców i społeczników.

“Przeciwnik jest bardzo mocny, ale nasze serca i wiara w sukces muszą nas poprowadzić do zwycięstwa” – powiedział Lipiec.

Wyliczał inwestycje zrealizowane w ostatnich czterech latach: otwarcie nowych siedzib inwestycji kulturalnych m.in. Małopolskiego Ogrodu Sztuki i Cricoteki, budowę dróg i obwodnic (w tym na finiszu obwodnicy Skawiny) modernizację i otwarcie nowych oddziałów szpitalnych, stworzenie nowych 29 stref aktywności gospodarczych.

W obecnym 39-osobowym sejmiku województwa małopolskiego koalicję rządzącą tworzy PO i PSL, które mają odpowiednio szesnaście (po odejściu z klubu kandydata PiS na Prezydenta Miasta Krakowa Marka Lasoty) i cztery mandaty. PiS posiada w sejmiku jedenastu radnych. Solidarna Polska ma pięciu radnych, a SLD – dwóch. Jeden radny jest niezrzeszony.

Do małopolskiego sejmiku wybory samorządowe w 2010 r. wygrała PO, uzyskując 17 mandatów (33,82 proc. poparcia). Drugie miejsce zajęło PiS z 16 mandatami (31,69 proc. poparcia), PSL zdobyło 4 mandaty (10,33 proc.), a SLD 2 mandaty (9,46 proc.).

GALERIA ZDJĘĆ:

Materiał VIDEO:

Materiał video został zrealizowany w ramach dziennikarskiej działalności oraz w ramach uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji społeczno-informacyjnej “Masz Głos, Masz Wybór” (działanie: “Głosuj świadomie”).

Źródło:
Opracowanie własne i PAP

3 response to "Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej w Krakowie – 25 października 2014 r."

 1. Przez: bywalec Zamieszczono: 26 października 2014

  Aktywiści PiS są niezawodni w tych komentarzach na portalach 🙂
  Co do jednego macie rację PO w Skawinie dawno jest w rozkładzie, nic nie zmieniło się przez te cztery lata.
  Czy wy naprawdę nie widzicie większego zagrożenia w tych wyborach lokalnych, zejdźcie na nasze podwórko bo ten trzeci korzysta.
  Rozwalanie kolei trwa od początku przemian demokratycznych, tak jak wielu gałęzi przemysłu stoczniowego,elektronicznego, hut, zakładów włókienniczych i zbrojeniowych, kopalń i tego co najlepiej się udało solidarności międzyludzkiej.

 2. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 26 października 2014

  Widać zmiany, miliardy dla Małopolski – by nam się żyło lepiej

  Panie Marcinie bardzo ładne zdjęcia Pan zrobił, i na tym optymistycznym elemencie zakończył bym ta relację. A przepraszam Pani Anny Wąsowicz nie widział Pan gdzieś w ostatnich rzędach, bo Pana Jacka Krupy widzieliśmy w pierwszym rzędzie. Tak jak wspominałem wiele razy, PO wstydzi się tego co zrobiła w Skawinie, albo czego nie zrobiła i dlatego występuje jako jakiś KONTRAST. Wstydzą się i maja czego, Pan Sowa twierdzi że “… a rządzący regionem zrealizowali obietnice złożone wyborcom i udowodnili swoją skuteczność … “, oczywiście zwłaszcza w kwestii zamknięcie połączeń kolejowych na trasie Kraków – Skawina – Oświęcim. A wszytko dlatego aby lepiej się żyło. Platforma Obywatelska potrafi liczyć, w Skawinie nawet nie startują jako PO a w miejscowościach Trzebina, Krzeszowice pewnie jest więcej potencjalnych wyborców PO którym trzeba było coś obiecać. Jak rozumiem Pani Anna Wąsowicz ma pomysł aby jeździć busami, ehh … szkoda gadać.

 3. Przez: Ewelina Zamieszczono: 26 października 2014

  Jak zwykle obłuda. Poklepują sie po plecach, nam wyborcom obiecują “gwiazdki na niebie” a jak przychodzi to mamy wielkiego … Ch … Du i kamieni kupa. Platforma w Skawinie powinna odpowiedzieć za zablokowanie decyzji o przywróceniu połączeń kolejowych na trasie Krakow – Skawina – Oświęcim. By żyło sie dobrze Krupie i Wąsowicz. Po wyborach szybko zapomną o nas, przypomną sobie za 4 lata – by im żyło sie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *