KORONAWIRUS – Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach i żłobkach

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, na terenie całej Polski nastąpi zamknięcie placówek oświatowych. Dotyczy to szkół, przedszkoli, żłobków oraz uczelni wyższych. Obejmuje to również instytucje kultury. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zastosuje się do zaleceń Prezesa Rady Ministrów. W czwartek oraz piątek (12.03 i 13.03) odbędą się zajęcia opiekuńcze w szkołach i przedszkolach. Od poniedziałku zajęcia we wszystkich placówkach oświatowych zostaną odwołane do 25 marca.  Obejmuje to także instytucje niepubliczne. Wyjątkiem są placówki opiekuńcze, wychowawcze i zakłady karne.

Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki poinformował również o zamknięciu od 12 marca obiektów kultury – kin, teatrów, oper, filharmonii itd.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zastosuje się do zaleceń Prezesa Rady Ministrów. Zrobimy to nie tylko z obowiązku, który nałożył na nas premier, ale także z poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

Jak to w praktyce będzie wyglądało w Skawinie?

Funkcjonowanie instytucji kultury zostaje zawieszone. Szczegóły dotyczące działalności Centrum Kultury i Sportu znajdują się tutaj. Miejska Biblioteka Publiczna tutaj. Muzeum Regionalne tutaj.

Rekrutacja do przedszkoli oraz szkół będzie odbywała się normalnie, nie zostanie wstrzymana.

W czwartek i piątek (12-13 marca 2020 r.) wszyscy pracownicy szkół i przedszkoli przychodzą do pracy. Nie odbędą się jednak zajęcia dydaktyczne. Apelujemy do rodziców, by nie wysyłali w tych dniach swoich pociech do szkół i przedszkoli.

Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych udzielają ich dyrektorzy. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nimi. Dyrektor ma największą wiedzę o sposobie funkcjonowania placówki, którą kieruje, dlatego udzieli najbardziej wyczerpującej i szczegółowej odpowiedzi na pytania.

Pełna informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej dotycząca zawieszenia zajęć znajduje się tutaj.

Źródło: UMiG w Skawinie

7 response to "KORONAWIRUS – Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach i żłobkach"

 1. Przez: Skawinazwyklętymi Zamieszczono: 22 marca 2020

  A klęske to można było ogłosić jak się urodziłeś.

 2. Przez: Skawinazwyklętymi Zamieszczono: 22 marca 2020

  Demokracja ma to do siebie że co 4 lub 5 lat można podziękować rządzącym. Widocznie
  Naród uznał że Pis zasługuje na kolejną kadencję. Jak się nie podoba to zapraszam do urn.

 3. Przez: SkawinaBezWyklętych Zamieszczono: 20 marca 2020

  Nie oczekuję, że każdy prostak zrozumie wszystkie proste zależności.
  Zamknięte szkoły winny oznaczać, że nie ma możliwości w pełni korzystania z praw i wolności obywatelskich, dlatego powinien zostać ogłoszony stan klęski żywiołowej. Skoro szkoły są zamknięte, co jest radykalnym środkiem, to wszyscy winno się dostosować , a nie żerować na sytuacji i wykorzystywać do własnych celów jak Duda. Jak ktoś tego nie rozumie, to niech zamilknie, bo sam o sobie może najwyżej świadczyć, że jest ćwokiem.

 4. Przez: SkawinaBezWyklętych Zamieszczono: 20 marca 2020

  Trzeba być chyba pisowskim tępakiem, żeby nie widzieć oczywistych powiązań z polityką. Elektorat żołnierzy wydętych wiadomo zbyt wyedukowany nie jest, zwłaszcza z historii.
  Organizacja zajęć w szkole to czysta polityka. Skoro nie ma zajęć, to powinien zostać ogłoszony stan klęski żywiołowej, skoro prawa i wolności obywatelskie nie mogą być w pełni realizowane przez zagrożenie. Tak jednak nie jest prominenci PIS objeżdżają kraj z wirusem PIS, a tak zapomniałem dla nich są testy na szczególnych warunkach. Reszta nie ma takich możliwości.
  Wiadomo, że niektórzy nie są stanie ogarnąć pewnych powiązań, ale wtedy lepiej zamilknąć.

 5. Przez: Skawinazwyklętymi Zamieszczono: 20 marca 2020

  Artykuł dotyczy zajęć w szkołach a nie kampanii wyborczej. Naprawdę trzeba być ćwokiem żeby pod wszystko podciągać politykę.

 6. Przez: SkawinaBezWyklętych Zamieszczono: 17 marca 2020

  Duda kazał wszystkim zawiesić kampanię, a sam przebrał się za harcerza i uprawia propagandę, jak za PRLu wizytując linię produkcyjne płynu odkażającego. #wyPADniezdrowykandydat

 7. Przez: krzys Zamieszczono: 12 marca 2020

  Czy pracownicy niepedagogiczni beda pracowac przez 2 tyg czy maja wolne jak nauczyciele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *