Kulinarne odkrycie! Szkoła z Woli Radziszowskiej zdobyła nowoczesny sprzęt multimedialny

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com17 marca 2015 r. pasaż Tesco w Krakowie stał się miejscem wyjątkowych kulinarnych odkryć za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, którzy wraz z nauczycielami przybyli świętować swoje zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. Zespół z Woli Radziszowskiej pokonał ponad 400 innych z całego kraju i zdobyła nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

Uczniowie z Woli Radziszowskiej zawdzięczają swój sukces swoim talentom filmowym – ich zadaniem było nakręcenie 2-minutowego filmiku pokazującego, jak gotowanie może być ciekawą zabawą – jak również promocyjnym. Udało im się zaangażować w konkurs i zarazić pasją do gotowania całe szkoły, rodziny, władze samorządowe i lokalne społeczności. Ich pasję kulinarną docenili internauci oraz jurorzy, dzięki którym stanęli na podium 12. edycji konkursu Tesco dla Szkół. Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej została laureatem regionalnym i wygrała zestaw do szkolnej mobilnej sali kinowej.

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com

Jesteśmy małą szkołą, która musi samodzielnie zabiegać o wyposażenie i różne udogodnienia dla naszych uczniów – mówi Aneta Baranowska, opiekun zespołu „Wola Radziszowska” – Dlatego, gdy dowiedzieliśmy się, że jest konkurs Tesco dla szkół, w którym można walczyć o pracownię multimedialną lub salę kinową dla szkoły i przy okazji dobrze się bawić, zdecydowaliśmy, że weźmiemy w nim udział. Ponadto w naszej Gminie w zeszłym roku jedna ze szkół została laureatem tego konkursu i to jeszcze bardziej zachęciło nas do wzięcia w nim udziału.

Badania „Kulinarni odkrywcy” wykazały, że aż połowa dzieci w wieku 6-16 lat nie potrafi pokroić sobie chleba czy wędliny, czyli nie umie zrobić sobie prostego śniadania. A dzieci nie radzące sobie w kuchni w 70% sięgają po niezdrowe przekąski. Dlatego tegoroczna edycja konkursu miała za zadanie pokazać uczniom, że gotowanie jest nie tylko proste, ale również może być świetną zabawą. Strona internetowa konkursu skupiła ponad 100 tysięcy indywidualnych użytkowników, którzy oddali w sumie aż 1,6 miliona głosów na filmy uczestników. Dzięki konkursowi wszyscy zalogowani na stronie dowiedzieli się wiele o tajnikach gotowania i jego zaletach. Efekty tego kulinarnego eksperymentu można obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl

Uczniowie z Woli Radziszowskiej świętowali swoje zwycięstwo na Gali w towarzystwie nauczycieli, rodziców, przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Krakowie, przedstawicieli władz lokalnych, prezesa i wiceprezesa Tesco Polska oraz 190 uczniów. Na gali, oprócz uroczystego wręczania nagród, było wiele gier i zabaw związanych z odkrywaniem kulinarnych talentów. Dzieci wykorzystując swoje zdolności i zdobytą wiedzę walczyły o dodatkowe upominki. Już niedługo uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej będą korzystać z mobilnej szkolnej sali kinowej. Dzięki nagrodom lekcje będą mogły być jeszcze ciekawsze i bardziej angażujące. Kolejna edycja Tesco dla Szkół rusza już jesienią, a do końca tego roku szkolnego małopolskie szkoły i uczniowie mają szansę zdobyć dodatkowe nagrody w trwających cały czas na stronie www.tescodlaszkol.pl specjalnych wyzwaniach i zadaniach. Zapraszamy wszystkich chętnych do zostania Kulinarnymi Odkrywcami!

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.tescodlaszkol.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *