Kulinarni Odkrywcy z Woli Radziszowskiej podbili serca internautów!

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.plZespół z Woli Radziszowskiej stanął na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment – przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Wola Radziszowska” ze Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, który został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swoich placówek.

Kulinarni Odkrywcy opanowali polskie szkoły

W 12. edycji programu Tesco dla Szkół uczniowie blisko 400 szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli tylko 2 minuty, aby odkryć gotowanie na nowo. Film zespołu „Wola Radziszowska” zdobył aż 32 631 głosów Internautów, a tym samym – pierwsze miejsce w swoim województwie i wygrał wyposażenie nowoczesnej sali kinowej dla Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej.

Gotowanie odkryte na nowo

Badania „Kulinarni odkrywcy” wykazały, że im lepiej dziecko radzi sobie w kuchni, tym zdrowiej się odżywia. Niestety, coraz więcej dzieci sięga po niezdrowe przekąski i słodycze. Recepta? Uczmy się gotowania i cieszmy się odkrywaniem nowych smaków. W całej Polsce zespoły Kulinarnych Odkrywców podjęły nasze wyzwanie! A w województwie małopolskim zadanie było wyjątkowo trudne, ponieważ badania wykazały, że w tym regionie dzieci nie potrafią gotować, a przygotowywane przez nich potrawy to w prawie 70% przekąski, a nie pełnowartościowe posiłki.

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.pl

Ugotowani na medal

Czy wiecie, z jakich krajów pochodzą najpopularniejsze potrawy? Nie? Małopolscy uczniowie już to odkryli i chętnie podzielą się swoją wiedzą. Zespół „Wola Radziszowska” zdecydował się pokazać w swoim filmie jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Zwycięstwo uczniów z Woli Radziszowskiej zagwarantowało nie tylko nowoczesny sprzęt dla ich szkół – wszyscy członkowie zespołów otrzymają odtwarzacze MP4 i inne nagrody rzeczowe. Zdaniem samych uczestników konkursu, cenne okazały się także wyniesione z udziału nowe umiejętności i wyjątkowe doświadczenia:

Udział w konkursie zespolił całe środowisko uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz społeczeństwo Woli Radziszowskiej. Nasze dzieci nauczyły się, że warto walczyć i brać udział w konkursach, nawet jeśli konkurencja jest naprawdę silna i ogromna – Podkreśla Aneta Baranowska, opiekun zespołu Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej. Poza tym nasi uczniowie poznali różne ciekawostki na temat gotowania i kuchni całego świata – dodaje.

Następna edycja konkursu filmowego już w przyszłym roku szkolnym. Natomiast dla szkół, którym podobała się ta wspólna nauka przez zabawę, już w marcu dostępne będą kolejne inspirujące , wyzwania – np. stworzenie szkolnej gazetki ściennej na temat gotowania. Zwycięskie szkoły nagradzane będą bonami towarowymi o wartości do 3 000 zł. Wszystkie placówki, które chciałyby wykorzystać szansę na urozmaicenie edukacji uczniów i przy okazji na podreperowanie budżetu, znajdą coś dla siebie na http://tescodlaszkol.pl/events.html.

Emocji ciąg dalszy

To nie koniec przygody! Na stronie www.tescodlaszkol.pl zgromadziła się publiczność ponad 100 000 użytkowników, którzy oprócz głosowania na filmy, sami stali się Kulinarnymi Odkrywcami wypełniając specjalne „misje” i kulinarne zadania. Ta edukacyjna zabawa wciąż trwa! Mniejsi i więksi kulinarni odkrywcy mogą uczestniczyć w ciągle uzupełnianych misjach i zdobywać punkty, dzięki którym można otrzymać nagrody, takie jak: roboty kuchenne, tablety, ekspresy do kawy i wiele innych. Zapraszamy wszystkich Czytelników do spróbowania swoich sił na www.tescodlaszkol.pl

Źródło:
www.tescodlaszkol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *