“Lewe” papierosy i tytoń na placu w Skawinie

policja powiatowa KrakówPolicjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Krakowie po raz kolejny ujawnili próbę wprowadzenia do handlu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Zazwyczaj takie próby mają miejsce na placach targowych w różnych miejscowościach powiatu krakowskiego. Tak też było i tym razem.  Do funkcjonariuszy dotarła informacja, że na placu w Skawinie są osoby oferujące papierosy i tytoń niewiadomego pochodzenia i bez znaków akcyzy. Należało zatem sprawdzić, czy tak jest faktycznie. Już po krótkim pobycie na targu policjanci ustalili, kto oferuje do sprzedaży takie wyrobi i zatrzymali dwóch mężczyzn, obcokrajowców. Podczas przeszukania odnaleziono na targu oraz w zaparkowanych w pobliżu pojazdach 569 paczek papierosów oraz 32 kilogramy pociętego i poporcjowanego tytoniu.

Z okoliczności sprawy wynika, że trudnili się oni paserstwem wyrobów tytoniowych, czym uszczuplili należność wobec Skarbu Państwa na kwotę około 33 tysiące złotych. Wkrótce mężczyzną zostaną postawione zarzuty popełnienia przestępstwa.

Źródło:
KPP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *