List Czytelnika do redakcji portalu InfoSkawina w sprawie obwodnicy Skawiny i nie tylko

Przedstawiamy Państwu nadesłany do naszej redakcji krótki list naszego Czytelnika, który chciałby podzielić się refleksją na temat obwodnicy Skawiny, i nie tylko… Zapraszamy do lektury!

Pełna treść listu (pisownia oryginalna):

Sagi o obwodnicy ciąg dalszy

Witam
Od dluższego czasu wyczekuję na rozpoczęcie budowy ronda przy ul. Krakowskiej ktore połączy DK44 z obwodnicą gdyż zgodnie z podaną na czerwcowej konferencji obietnicą władz, rondo to miałoby być oddane do użytku w 2018r. Ku memu zdziwieniu pojawilo się niedawno ogłoszenie o przetargu na to zadanie ktore bez miesięcy zimowych przewiduje wykonanie zadania na 2 lata. oznacza to termin zakończenia prac (o ile wykonawca zostanie wybrany w tym roku lub w styczniu) na początek 2020 roku. Oznacza to również że nie było możliwosci wykonania zadania w obiecanym terminie choćby nawet wykonawcę robót wybrano w czasie wspomnianej konferencji . Widać ile warte są słowa naszyh włodarzy. Proponuję wszystkim mediom następnym razem nie robić im darmowej reklamy i nie pokazywać relacji z ich wystąpień na których padają głównie kłamstwa . Politykom proponuję zawieranie honorowych zakładów z przeznaczeniem swojej pensji na cele charytatywne w przypadku gdy ich obietnice i terminy nie beda dotrzymane. Oczywiście tak jak było z odcinkiem do Ul. Energetyków  zapewne oddanie nastąpi  wcześniej niż planowano o około 3 miesiące bo jesienią 2019 będą wybory…
poniżej link do przetargu na zadanie które powinno być już na ukończeniu:

https://www.gddkia.gov.pl/pl/2785/zamowienia-publiczne-aktualne,oddzial-306

Niepewny jest też los ostatniego odcinka od DK44 do DW953 gdyż wszystkie oferty przekroczyły znacząco planowany na około 18mln budżet:

https://www.zdw.krakow.pl/uzp/kjarzebinska/2017/08/854/protok%C3%B3%C5%82%20z%20otwarcia%20ofert.pdf

Pozostaje mieć nadzieję,że chociaż budowa odcinka od ul. Energetyków do DK44 nie stanie po bankructwie firmy Vistal. Póki co zadanie przejął drugi kontrahent i sprzęt nie zjechał z budowy.

O choćby tymczasowej modernizacji węzła Skawina chyba już wszyscy zapomnieli i ruchu w tej sprawie brak no może do 2024r. bo przecież wtedy znów bedą wybory… Na  przebudowę węzła przy okazji poszerzenia A4do 2x3pasy ruchu chyba raczej nie ma co liczyć przez najbliższe 15-20 lat. Ruszył z kopyta temat północnej obwodnicy Krakowa i S7do W-wy co oznacza że natężenie naA4 w rejonie Skawiny czasowo spadnie a co za tym idzie kosztowne poszerzenie autostrady się odwlecze a z nim również przebudowa węzła.

pozdrawiam
Czytelnik

Zgadzacie się Państwo z tą opinią?

2 response to "List Czytelnika do redakcji portalu InfoSkawina w sprawie obwodnicy Skawiny i nie tylko"

 1. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 3 listopada 2017

  Chciałbym sprostować nieco błędną informację podaną przez “Czytelnika”. Obecny przetarg dotyczy dostosowania istniejącego odcinka obwodnicy (wybudowanego przed laty przez gminę) do standardów drogi krajowej. Przebudowa samego skrzyżowania i budowa ronda turbinowego rozstrzygana była oddzielnym przetargiem (umowa podpisana, czas realizacji mniej więcej do maja 2018r.: http://www.gddkia.gov.pl/ajax/zamowieniePubliczneSzczegoly.php?id=22661&lang=pl

  • Przez: czytelnik Zamieszczono: 4 listopada 2017

   Faktycznie wygląda na to że rondo nie jest uwzględnione przy przebudowie odcinka 1 choć w zakładce “Raport o obwodnicy” w artykule z 22-05-2017 pisze: “minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał Program Inwestycyjny dla obwodnicy Skawiny, dzięki któremu możliwe będzie dostosowanie jej I odcinka do parametrów klasy drogi (GP) poprzez wybudowanie ronda turbinowego na skrzyżowaniu obwodnicy i DK44”. To stwierdzenie sugeruje że jest to inwestycja łączona bo przecież pierwszy odcinek to nie tylko skrzyżowanie ale też kilometr drogi. Ale skoro nie jest łączona i rondo powstanie do maja to zwracam honor . l nie będę czekał ze zwracaniem tego honoru do maja:-) . Swoją drogą zakładka “Raport o obwodnicy” na stronie miasta mogłaby być częściej aktualizowana. W innym przypadku działania w celu uzyskania informacji podejmujemy na własną rękę mogąc przy tym w trosce o dobro sprawy kogoś (np urzędnika) urazić. Niestety w dzisiejszych czasach wywalczyć coś (także informacje z urzędu) da się głównie głośno krzycząc.
   pozdrawiam
   Czytelnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *