List Wspólnoty Wiara i Światło “Kruszynki”

__IMG_2056Prezentujemy Państwu niedługi list ze Wspólnoty Wiara i Światło “Kruszynki”: Chcemy Państwa zaprosić do naszego życia. Nie musicie pukać do drzwi, one są cały czas szeroko otwarte. Czekamy na Was z ciasteczkami i ciepłym mlekiem.

Już od ponad 30-stu lat jesteśmy z wami. Śledzicie nasze historie, podajecie swoją dłoń, kiedy zwracamy się z potrzebą, obdarowujecie nas miłymi uśmiechami, gdy mijamy się na ulicy. Nie mamy Wam jak się odwdzięczyć, więc pokażemy Wam kilka naszych ostatnich miesięcy tego roku.

Zacznijmy od okresu świątecznego kiedy to wspólnie z uczniami i nauczycielami Gimnazjum nr 1 przygotowaliśmy Bożonarodzeniowe Jasełka. Nasz występ w Pałacyku „Sokół” spotkał się z pozytywną reakcją widzów i ich miłym słowem. Później opłatek, ubieranie „Kruszynkowej” choinki w bombki pełne nadziei, marzeń i próśb. Śpiewamy kolędy, wymieniamy między sobą życzenia, jak w prawdziwej rodzinie. Luty, także daje okazję do pogaduszek. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały nam Zabawę Karnawałową. W przepięknie ubranej Sali, pełnej kolorowych balonów, bawiliśmy się przy muzyce naszej ulubionej orkiestry. Marzec, pełen promieni wiosennego słońca, wita nas wycieczką do Stryszawy, gdzie po Mszy Świętej odwiedzamy Muzeum Zabawek, słynące z drewnianych ptaszków. Z początkiem wiosny wybraliśmy się na basen aby poprawić swoją kondycję. Po długim oczekiwaniu, na tą wyjątkową wycieczkę, wybraliśmy się do Czesława, gdzie ugościli nas przemili Państwo. Nauczyliśmy się robić Wielkanocne ozdoby świąteczne, mogliśmy pojeździć na koniach. Dzień ten zakończyliśmy ogniskiem i śpiewem przy dźwiękach gitary. W maju odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne w Krakowie, gdzie poznaliśmy dawne dzieje mieszkańców wsi i miast.
Dziękujemy za możliwość zobaczenia tylu wspaniałych miejsc, za drewniane ptaszki, hipoterapię i możliwość aktywnego rozwoju. To wszystko dzięki Urzędowi Miasta i Gminy w Skawinie (Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina), Zarządowi Elektrowni w Skawinie, oraz wszystkim naszym sponsorom tym dużym jak i tym małym.

skawina logo kolor bez has³a

Bo ludzi niepełnosprawnych trzeba kochać, miłością bezinteresowną, bezwarunkową, jak kocha się własne dziecko, z wszystkimi jego wadami i zaletami. Tylko wtedy, dostrzeże się ich w niepełnosprawności zupełną normalność. Dostrzeże się ich piękne serca, pełne miłości i dobrych myśli. Zaczną nas uczyć życia bez pośpiechu, bez niepotrzebnych zmartwień, bez spoglądania wstecz. Pokażą jak cieszyć się każdą najmniejszą rzeczą. Nauczą widzieć pozytywne aspekty negatywnych sytuacji. Pokażą nam prawdziwe łzy i szczere najpiękniejsze uśmiechy. Musimy tylko pozwolić im wejść do naszego życia i po prostu być!

___

Klaudia Ostrogórska | Wspólnota Wiara i Światło “Kruszynki”

1 response to "List Wspólnoty Wiara i Światło “Kruszynki”"

  1. Przez: o^o Zamieszczono: 29 maja 2014

    Szacunek dla wspólnoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *