Lista projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 oraz wyznaczone punkty głosowania

Jak informuje Burmistrz Miasta i Gminy Skawina po zakończeniu procedury odwoławczej podaje do publicznej wiadomości listę projektów w ramach „Budżetu Obywatelskiego” 2018. Głosowanie nad propozycjami odbędzie się w terminie od 8 do 17 grudnia 2017 r. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej za stroną internetową Gminy Skawina.

 1. W ramach procedury odwoławczej wpłynęło 11 odwołań do wyników negatywnej weryfikacji merytorycznej. Odwołania zostały rozpatrzone przez Zespół ds. budżetu obywatelskiego w trakcie posiedzenia, które odbyło się w poniedziałek, 20 listopada 2017 r. 
 2. Po uzyskaniu opinii wydziałów merytorycznych w/s wniesionych odwołań, członkowie zespołu jednogłośnie przyjęli listę projektów zweryfikowanych pozytywnie po odwołaniu oraz – w kilku przypadkach – wprowadzeniu zmiany zakresu zadania. 
 3. W obecności 6 z 9 członków zespołu nastąpiło losowanie kolejności projektów poddanych pod głosowanie. 
 4. Lista projektów poddanych pod głosowanie wraz z kolejnością projektów na karcie do głosowania – w załączeniu. 

Burmistrz poinformował również o wyznaczeniu punktów do głosowania na terenie miasta oraz gminy Skawina. Listę punktów do głosowania wraz z dokładnym określeniem lokalizacji oraz wskazaniem koordynatora punktu publikujemy poniżej.

Lista punktów do głosowania (BIP): KLIKNIJ TUTAJ

Link do informacji w BIP o liście projektów: KLIKNIJ TUTAJ

Szczegółowe informacje dot. procedury: KLIKNIJ TUTAJ

Szczegółowe informacje: KLIKNIJ TUTAJ

17 response to "Lista projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 oraz wyznaczone punkty głosowania"

 1. Przez: budżet Zamieszczono: 12 grudnia 2017

  Eewidentnie projekt nr 13 nie ma cech ogólnidostepności. Jak to przeszło przez weryfikację? Czy wstępując do jakiejkolwiek szkoły, przedszkola jako mieszkaniec Gminy mogę wejść o każdej porze i pooddychać świeżym pwietrzem? N iestety nie. Nawet jak zajmie miejsce na podium to z pewnością to zostanie oprotestowane. Tak nie można.

  • Przez: Halina Zamieszczono: 13 grudnia 2017

   Ja głosowałam na ten projekt i namawiam wszystkich. To super, że został zgłoszony. Dziwi mnie wczesniejszy komentarz przecież projekt dotyczy wyłącznie placówek PUBLICZNYCH. Ehh ludzie…

  • Przez: dobra zmiana Zamieszczono: 13 grudnia 2017

   Jeżeli Pan nie ma dzieci czy wnuków to nie znaczy ,ze czyste powietrze jest niepotrzebne w przedszkolach . Dzieci to nasze ogólnonarodowe dobro a przedszkola i szkoły są publiczne . Niestety większość mieszkańców pali tym syfem w kopciuchach to trzeba jakoś dbać przynajmniej o najmłodszych

 2. Przez: AUTO-STOP! Zamieszczono: 25 listopada 2017

  Szanowni Państwo!

  Zachęcam do zapoznania się z projektem AUTO-STOP! w ramach Budżetu Obywatelskiego Skawina 2018:
  https://www.facebook.com/Auto-Stop-Budzet-Obywatelski-Skawina-2018-803246966527336/

  Projekt zakłada wykonanie oznakowania poziomego (wymalowanie linii) na jezdniach oraz chodnikach w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz fragmentów ulic na terenie miasta Skawiny.
  Zadanie obejmuje:
  • 16 skrzyżowań
  • 28 przejść dla pieszych
  • 24 ulice

  Celem zadania jest:
  • zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, w tym głównie dzieci, osób starszych oraz niepełnosprawnych
  • udrożnienie ciągów pieszych gdzie obecnie niemożliwe jest przejście przez źle zaparkowane samochody
  • zwiększenie bezpieczeństwa kierowców poprzez poprawę widoczności w miejscach szczególnie niebezpiecznych (skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych)

  Kiedy i gdzie możecie oddać swój głos?
  Między 8 a 17 grudnia 2017 oddaj swój głos zdalnie lub w lokalu wyborczym:
  https://wspoldecydujemy.pl/
  LUB
  http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=426&menu_id=453&page=35

  • Przez: kierowca Zamieszczono: 26 listopada 2017

   -zwiększenie bezpieczeństwa kierowców poprzez poprawę widoczności w miejscach szczególnie niebezpiecznych (skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych)
   Skrzyżowania na osiedlach to horror, wyjazd na wyczucie bo mistrz parkuje zasłaniając całkowicie widoczność. Zastawione skrzyżowania, wjazdy na posesje, wjazdy do garażu, wyjazd z zatok postojowych bo mistrz parkowania musi stać pod oknem, on jest u siebie. Tu nie linie są potrzebne tylko czołg który przejedzie osiedlowymi uliczkami. Staż pożarna nie dojedzie, pogotowie ma problem z dojazdem.

    • Przez: cztery Zamieszczono: 28 listopada 2017

     Zagłosujemy cała rodziną, łącznie z babcią która ma problem z przejściem po chodniku na którym parkują samochody.

  • Przez: stop 1 Zamieszczono: 26 listopada 2017

   Przecież to jedna wielka ściema. Zarządca drogi jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze, ma obowiązek dbania o znaki, poziome jak i pionowe. A nie ma przejść na jezdni na wioskach? Tylko przejścia są w mieście? Nie dajmy się zwariować. Chyba nikt poważnie myślący nie odda głosu na taki zwariowany projekt. W mieście nieczytelne znaki poziome, niebezpieczeństwo na przejściach. Od czego służby miejskie i powiatowe. To do nich należy dbanie o te sprawy. Szkoda wg mnie kasy na to. Nawet nie wiadomo, kto taki projekt zgłasza. Anonim? Jak to projekt szerszy , to przypominam na wsiach także są przejścia dla pieszych i znaki poziome.

   • Przez: AUTO-STOP! Zamieszczono: 26 listopada 2017

    „Zarządca drogi jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze, ma obowiązek dbania o znaki, poziome jak i pionowe”
    Zarządca drogi jest odpowiedzialny za stan drogi, bezpieczeństwo zależy od użytkowników. Dbanie o znaki to jeden z obowiązków zarządcy ale nie może on dbać o znaki (w tym wypadku poziome) które nie istnieją (linie proponowane w projekcie dopiero zostaną wymalowane).

    „A nie ma przejść na jezdni na wioskach? Tylko przejścia są w mieście?”
    Tak, są, my mieszkamy w mieście więc zgłosiliśmy wniosek dotyczący Skawiny. Może Pan/Pani w przyszłym roku zgłosić projekt dotyczący wsi.

    „Od czego służby miejskie i powiatowe. To do nich należy dbanie o te sprawy. ”
    Zgadzamy się, zarówno lokalna Policja jak i Straż Miejska zdają się nie zauważać problemu, nie egzekwują prawa dając ciche przyzwolenie na parkowanie gdzie się podoba.

    ” Nawet nie wiadomo, kto taki projekt zgłasza. Anonim?”
    Nasze dane – dzięki dostępowi do informacji publicznej – przysługują każdemu, wystarczy jak złoży Pan/Pani wniosek do UMiG Skawina.

   • Przez: mój głos Zamieszczono: 27 listopada 2017

    To bardzo sensowna inicjatywa. Wielu kierowców dziwnie zatraciło poczucie odległości od przejść 10 metrów, skrzyżowań 10 metrów, o pozostawieni co najmniej 1,5 m przejścia na chodniku dla pieszych. Chodniki są dla pieszych i większość kierowców potrafi to zrozumieć. Niestety „efekt domina” bierze górę nad starannością podczas parkowania pojazdu.

   • Przez: Chester Zamieszczono: 27 listopada 2017

    Dorzuć jeszcze GDDKiA, Zarząd Dróg Wojewódzkich do listy odpowiedzialnych za budowę infrastruktury drogowej i jej utrzymanie. Od dyscyplinowania kierowców jest Policja i Straż Miejska ale wyraźnie nie mają ochoty tego robić, stąd setki zaparkowanych pojazdów w niedozwolonych miejscach. Pokonanie skrzyżowania samochodem coraz częściej przypomina przejazd przez tory gdy uszkodzona jest rogatka. Należałoby wysiąść i sprawdzić czy można przejechać lub poprosić pasażera by to zrobił.

 3. Przez: AT Zamieszczono: 24 listopada 2017

  Przeglądając projekty widać jak mało z miastem związani są jego mieszkańcy. Dobrowolnie rezygnują z sięgania po środki jakie można uzyskać z Budżetu Obywatelskiego by zmienić swoje otoczenie. Szokujące wręcz wycofanie się z życia publicznego, widać na każdym kroku. Dwadzieścia trzy tysiące mieszkańców i tylko kilka projektów miejskich.
  A czymże jest postawa obywatelska?
  Jest to przekonanie, że oprócz praw człowieka, wszyscy mamy także pewne obowiązki.

  • Przez: czytelnik Zamieszczono: 24 listopada 2017

   Skawina to miasto bez mieszczan, sypialnia Krakowa. Dwie rzeczy wspólne dla obu miast to smog i korki na dogach.

 4. Przez: budżet obywatelski Zamieszczono: 23 listopada 2017

  No cóż, tu napisać. Znika nagle ogólnodostępność boiska przy SP Nr 4, Korabniki, nagle Rzozów zmieści się w terminie, linie przesyłowe da się zrealizować, zamiast zastaw stołowych doposażenie placów zabaw, które nie istnieją, co z jednoetapowością? Plac zabaw na 2017, a teraz ich doposażenie na 2018? czy tak można? doposażenie świetlicy w Facimiechu, tylko której? Poprzednio było OSP, ale jej fizycznie nie ma, więc zmiana, ale już nie podają gdzie się ona mieści. Ech, szkoda mówić.

  • Przez: wiesław Zamieszczono: 25 listopada 2017

   Tylko 13 projektów na 43 tysiące mieszkańców, bardzo mało. Zapewne z kilku powodów, jednym z nich może być brak dialogu władz z mieszkańcami. Może potrzebna jest edukacja pisania projektów, tak by osoby które mocno się napracują nad projektem wiedziały czy możliwe jest zrealizowanie tego zadania.
   Tragicznie przedstawia się zaangażowanie w BO mieszkańców z terenu miasta, składanie projektów to zaledwie 0,16% na 1000 mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *