Majowa Rowerowa Masa Krytyczna w Skawinie już za nami! (ZDJĘCIA)

__IMG_4888W ubiegłą sobotę, 24 maja 2014 r. odbyła się IV Skawińska Masa Krytyczna. Tym razem rowerzyści przejechali ulicami miasta pod hasłem nawiązującym do obchodów 650-lecia miasta: “Król piechotą nie chodzi”. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Joanny Cora.

Królewski orszak przejechał przez Park Miejski – zatrzymując się pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego, następnie nowo otwartymi “Błoniami Skawińskimi”, a następnie ulicami: Żwirki i Wigury, Konstytucji 3-ego Maja, Popiełuszki, Ogrody, Kopernika, Sadową, Łanową, Jagielnia i Krakowską, kończąc rowerowy pochód pod miejskim Ratuszem. Pomimo nie najlepszej pogody i odbywających się równolegle Dni Skawiny, w przejeździe udział wzięło ok. 60 rowerzystów. Najmłodsi liczyli zaledwie po kilka lat (!). Nad całym przebiegiem ośmiokilometrowej trasy czuwała Policja, Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna I. Specjalne podziękowania należą się Gimnazjum nr 2 i SKIMCE za królewską oprawę.

Tekst i zdjęcia:
Joanna Cora

5 response to "Majowa Rowerowa Masa Krytyczna w Skawinie już za nami! (ZDJĘCIA)"

 1. Przez: o^o Zamieszczono: 28 maja 2014

  Zasmuca jedno… tak mało kamizelek odblaskowych i kasków.

  • Przez: niechroniony Zamieszczono: 28 maja 2014

   Kaski i kamizelki nie są wymagane prawem, przede wszystkim stwarzają tylko iluzję bezpieczeństwa. W kaski warto zaopatrzyć dzieci, powinni je również zakładać uczestnicy rajdów MTB, kolarze. Pod warunkiem, że nie są to kaski zakupione w markecie, które nie chronią czaszki nawet przy prędkościach do 20 km/h, jeżeli w ogóle przed czyś chronią.

   • Przez: stream Zamieszczono: 1 czerwca 2014

    “iluzją” i ” niewymagane prawem” … ten wpis świadczy o braku zdrowego rozsądku, delikatnie mówiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *