Małopolscy policjanci zatrzymali w pościgu mieszkańców Skawiny i Krakowa, którzy poruszali się autami skradzionymi w Wiedniu

pic.phpKilka dni temu  małopolscy policjanci otrzymali informację, że przez teren naszego województwa przejeżdżają najprawdopodobniej dwa samochody osobowe marki Audi, które zostały skradzione w Wiedniu. Natychmiast przystąpiono do lokalizacji samochodów – funkcjonariusze odnaleźli oba samochody na bocznej drodze w podkrakowskim Kryspinowie. Na widok policyjnych radiowozów złodzieje porzucili jeden z samochodów, a drugim rozpoczęli ucieczkę. W miejscowości Jeziorzany obaj sprawcy porzucili auto podpalając go i podjęli dalszą ucieczkę pieszo. Po kilku minutach zostali zatrzymani w szuwarach nad brzegiem Wisły.

Obaj zatrzymani byli już wielokrotnie notowani i karani: 29-letni mieszkaniec Skawiny za kradzieże samochodów natomiast 33-letni mieszkaniec Krakowa za handel narkotykami. Obaj usłyszeli zarzuty paserstwa i zniszczenia mienia. Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Policjanci podejrzewają, że obaj sprawcy mogą mieć związek z kradzieżami samochodów na terenie Austrii oraz Krakowa.

Źródło:
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *