Małopolska kontroluje smak w Skawinie

Wyśmienite dania przygotowane na podstawie tradycyjnych receptur, regionalne smakołyki wprost od małopolskich producentów, pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, zabawy, konkursy z nagrodami, kino plenerowe – te i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Małopolskiego Festiwalu Smaku – Smak Kontrolowany, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę na Rynku w Skawinie.

Wydarzenie w Skawinie zorganizowane w stylu retro to sentymentalna podróż do czasów PRL-u. Już od godziny 12.00 na uczestników festiwalu będzie czekać strefa food trucków ze specjałami regionalnej kuchni, grill serwujący potrawy z lokalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka retro w przyczepie campingowej z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł. Smakowite dania według tradycyjnych przepisów przygotują dwaj znani i utalentowani kucharze: Michał Henzel i Rafał Jurkiewicz. Nad całością kulinarnych przygotowań będzie czuwał Adam Chrząstowski – ambasador wydarzenia,  jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce oraz  Jacek Szklarek –  ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli także zrobić zakupy i zabrać do domów pyszne miody, świeże wędliny, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić w pyszny i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike’a. O dobrą zabawę i zdrową rywalizację na festiwalu zadbają blogerzy kulinarni – autorka bloga „Ostra na słodko”, znana z polskiej edycji Master Chefa Sylwia Ładyga oraz dziennikarz związany z magazynem KUKBUK i Radiem Kraków, „Krakowski Makaroniarz” Bartek Kieżun. Zaangażują uczestników do wspólnej zabawy, poprowadzą konkursy kulinarne i pokazy gotowania. Każdy, kto odwiedzi festiwal będzie mógł wziąć udział w rodzinnym karaoke oraz quizach z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzieci także nie będą się nudzić. W specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki.

Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z fotobudki, a na wszystkich spragnionych chwili wytchnienia i relaksu będą czekać hamaki, leżaki i huśtawki.

O 20.00 zaplanowano specjalny pokaz plenerowy kultowej polskiej komedii Marka Piwowskiego pt. „Rejs”.

Kolejne wydarzenia z cyklu Małopolski Festiwal Smaku – Smak Kontrolowany odbędą się: 

9 września w Chrzanowie

17 września w Tarnowie

24 września w Krakowie

1 października w Nowym Targu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *