„Masz głos, masz wybór” – portal Infoskawina.pl dołączył do akcji!

1621813_10152115052750488_6612538176283606144_nPortal www.infoskawina.pl bierze udział w ogólnopolskim programie „Masz głos, masz wybór” organizowanym przez Fundację im. Stefana Batorego. Jego celem jest „zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne. Przekonanie ich, że udział w sąsiedzkiej inicjatywie bądź w lokalnych konsultacjach jest równie ważny jak podejmowanie odpowiedzialnych i świadomych decyzji w czasie wyborów do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego”.

O akcji można przeczytać na stronie Masz Głos Masz Wybór

W tegorocznej akcji przedstawiciele gmin z całej Polski podejmują na swoim „podwórku” inicjatywy, które mają służyć okolicy i społeczności lokalnej w ramach poniższych działań:

 1. Budżet obywatelski
 2. Dostępni samorządowcy – podsumowanie kadencji
 3. Głosuj świadomie
 4. Lokalne konsultacje
 5. Nasza gmina, nasza sprawa
 6. Wybory dla każdego

Portal Infoskawina.pl realizuje zadanie pt. „Głosuj świadomie”.

2014 to rok wyborów: europejskich oraz samorządowych. Będziemy zatem zbierać informacje o kandydatach startujących do władz w naszej gminie i rozpowszechniać je wśród mieszkańców.

Jakie doświadczenie mają kandydaci na radnych, kandydaci na burmistrza, co deklarują w oświadczeniach majątkowych, jak głosują, jakie mają poglądy, czy są dostępni dla wyborców, itp. – obywatel i wyborca ma prawo to wiedzieć.

Będziemy analizować programy wyborcze kandydatów, pytać o ich plany, czy znają potrzeby mieszkańców i jakie działania chcą podjąć. Zdobytą wiedzą będziemy dzielić się z mieszkańcami, zachęcając ich do świadomego wyboru. Tak, aby głosowanie przestało być grą w totka, a stało się przemyślaną decyzją, poprzedzoną zdobytą wiedzą i przekonaniem o preferowanych przez siebie kandydatach.

W ramach działania prowadzona będzie wśród mieszkańców gminy Skawina kampania informacyjna, a jej przebieg będzie można śledzić na portalu infoskawina.pl. W najbliższym czasie będzie organizowane pierwsze spotkanie mieszkańców gminy. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą i serdecznie zapraszamy na spotkanie. Wasze pytania prosimy kierować na adres: redakcja@infoskawina.pl

Realizacja działania „Głosuj świadomie” jest monitorowana przez Stowarzyszenie 61 m.in. poprzez serwis obywatelski www.mamprawowiedziec.pl .

W ubiegły weekend 25 – 27 kwietnia 2014 r. w Falentach pod Warszawą odbyło się pierwsze szkolenie uczestników projektu.

Link do galerii: TUTAJ

http://www.maszglos.pl/2014/04/odbylo-sie-szkolenie-inaugurujace-akcje-masz-glos-masz-wybor-2014/

Partnerami programu są:

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju (PZR), Sieć Obywatelska – Watchdog Polska (dawniej: Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich (SLLGO)), Stowarzyszenie 61, Stowarzyszenie Szkoła Liderów.

___IMG_6017
Grupa “Głosuj świadomie” – Masz Głos Masz Wybór Edycja 2014

AKTUALIZACJA 13 maja 2014 r.:

1 response to "„Masz głos, masz wybór” – portal Infoskawina.pl dołączył do akcji!"

 1. Przez: o^o Zamieszczono: 29 kwietnia 2014

  ….Będziemy analizować programy wyborcze kandydatów, pytać o ich plany, czy znają potrzeby mieszkańców i jakie działania chcą podjąć….
  A skąd oni wezmą te programy??!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *