MBP w Skawinie zakończyła właśnie drugą turę zbiórki książek

books-1421560Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zakończyła właśnie drugą turę zbiórki książek, która zorganizowana została w ramach projektu „Zaczytani”. Przez okres od września 2014 r. do sierpnia 2015 r.  zbierane były książki na jeden określony cel – popularyzację czytelnictwa poprzez tworzenie kącików czytelniczych w różnych miejscach, gdzie przebywają dzieci. Zbiórki książek odbywały się w jedenastu punktach – w Bibliotece Głównej, wszystkich filiach bibliotecznych (w Borku Szlacheckim, Krzęcinie, Pozowicach, Radziszowie, Wielkich Drogach, Woli Radziszowskiej, Zelczynie, MultiCentrum) oraz dwóch szkołach podstawowych.

Współpracując ze Szkołą Podstawową nr 2 w Skawinie oraz Szkołą Podstawową w Rzozowie, po wcześniejszej selekcji książek zniszczonych, udało nam się przekazać Fundacji „Rozwój” 864 książki. W przeważającej większości były to książki z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowa, ale obecne były również egzemplarze z zakresu literatury dla dorosłych.

Dzięki Fundacji „Rozwój”, która dysponuje pełnym wykazem najbardziej potrzebujących placówek, książki trafią do tych szpitali, domów dziecka czy hospicjów, gdzie być może nie ma jeszcze kącików czytelniczych.

Przekazane przez nas książeczki trafią bezpośrednio do dzieci, które będą mogły wybraną lekturę zabrać ze sobą do domu i cieszyć się nią w dogodnym momencie.

Źródło:
MBP w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *