Skawinianin dopuścił się przemocy rodzinnej. Mieszkańcy Przeciszowa stanowczo zareagowali i powiadomili Policję

717Dzięki prawidłowej reakcji mieszkańców Przeciszowa pow. oświęcimski, ujawniona została przemoc w rodzinie, którą zastosował 46 – letni mieszkaniec Skawiny wobec swojej konkubiny i jej dziecka.  

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę po południu,  kiedy mieszkańcy Przeciszowa zaalarmowali Policję o tym, że uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie, który był agresywny wobec towarzyszącej mu kobiety i dziecka. Mieszkańcy Przeciszowa 28 i 35 – letni,  karygodne zachowanie agresora, dostrzegli na parkingu, kiedy wraz z rodziną wracali z jednego z zatorskich parków rozrywki. Zauważyli, że mężczyzna  krzycząc na młodą kobietę siłą wepchnął ją do samochodu marki VW i szybko odjechał. W pojeździe znajdowało się również przestraszone, płaczące dziecko. Mieszkańcy Przeciszowa natychmiast pojechali za VW, który po kilku minutach ponownie zatrzymał się i wysiadł z niego mężczyzna. Za pojazdem zatrzymali się również mieszkańcy Przeciszowa. Podeszli oni do auta, informując mężczyznę, że o jego zachowaniu właśnie powiadomili Policję, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki.

Na miejsce natychmiast pojechali zatorscy policjanci, którzy ustalili, że sprawcą przemocy jest 46 – letni mieszkaniec Skawiny, który wyładował swoją złość na 27 – letniej konkubinie, czego świadkiem była jej 7 – letnia córka. Materiały sprawy, w związku z podejrzeniem stosowania przemocy w rodzinie zostaną przekazane do dalszego prowadzenia przez skawińskich policjantów .

Bardzo duże podziękowania za prawidłową postawę i stanowczą reakcję na akty przemocy należą się mieszkańcom Przeciszowa. Dzięki ich działaniu zachowanie sprawcy zostało ujawnione, co pozwoli na dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej oraz kontrolę  zachowania agresora w przyszłości.

717

Źródło:
KPP Oświęcim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *