Mieszkańcy alarmują. Czarny dym unosił się z komina elektrociepłowni w Skawinie

Skawina_Dym_CezSzanowni Czytelnicy, do naszej redakcji wpłynął ostatnio e-mail o treści “Szanowni Państwo, przejeżdżając dziś przez Skawinę, zobaczyłam kłęby czarnego dymu unoszące się ze skawińskiego komina, czarna łuna ciągnęła się aż do Krakowa. Czy coś Państwo wiedzą na ten temat? Przypomniały mi się ostatnie “awarie” w Nowej Hucie…”. List opublikowaliśmy na Facebookowym profilu Infoskawiny. Kilka osób potwierdziło, że faktycznie dym wydobywał się z komina elektrociepłowni wczoraj już od wczesnych godzin porannych. Sprawę nawet nagłośniło Radio Kraków. Jak wskazało radio, według właściciela elektrociepłowni to “tylko chwilowy problem.”

Zdaniem właściciela, firmy Cez Polska, dym wywołał nowy kocioł, który od rana był rozpalany w elektrociepłowni. (…) Chmura, którą można było zobaczyć nad kominem to zdaniem właściciela elektrociepłowni tylko chwilowy problem. Jak twierdzi firma Cez Polska, to standardowa procedura i środowisko na tym nie ucierpi. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska potwierdza wersje przedstawioną przez władze firmy. – czytamy na stronie Radia Kraków.

Źródło: Słuchacze Radia Kraków alarmują. Nad elektrociepłownią w Skawinie unosiła się czarna chmura

Zdjęcie nadesłane przez naszego czytelnika na publicznym profilu InfoSkawina (Facebook):

Skawina_Dym_Cez

i dyskusja na ten temat:

Skawina_Cez_Dym

Mamy nadzieję, że burmistrzowie na najbliższej sesji bliżej i dokładnie przedstawią co było powodem wypuszczenia w atmosferę kłębów tak gęstego dymu i czy o takich sytuacjach nie warto zastanowić się by o tego rodzaju zdarzeniu nie powiadamiać mieszkańców wszelkimi możliwymi sposobami? Prosimy również radnych o przyjrzenie się i zainteresowanie sprawą, by na następnej sesji wszystko można było mieszkańcom wyjaśnić. Być może warto nawet zaprosić przedstawiciela firmy CEZ Polska (właściciela elektrociepłowni) by przedstawił fakty i uspokoił mieszkańców Skawiny i okolic w związku z tym zdarzeniem.

1 response to "Mieszkańcy alarmują. Czarny dym unosił się z komina elektrociepłowni w Skawinie"

  1. Przez: buktwa Zamieszczono: 3 lipca 2016

    Proszę aby zwrócić uwagę na kominy sąsiadów w prywatnych domach którzy opalają piece węglem i jak zmienia się kolor dymu od fazy spalania. Zawsze na początku rozpalania kotła wydobywa się znaczna ilość ciemnego dymu który wraz z wzrostem temperatury spalania zmienia kolor i zmniejsza się jego ilość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *