Mieszkaniec gminy Skawina ukradł myjkę i ponton. Trafił do aresztu

21-letni złodziej wpadł w ręce policji z komisariatu w Skawinie. Ukradł myjkę i ponton ze szkolnego budynku, więc mundurowi przeszukali jego dom. Okazało się, że znaleźli narkotyki. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skawinie otrzymali zgłoszenie z jednej z miejscowości w gminie Skawina, że do budynku należącego do szkoły skradziono myjki do czyszczenia powierzchni płaskich i pontonu. Straty zostały wycenione na 6 tys. zł.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci i przeszukali teren. W pobliskich zaroślach odnaleźli skradzione przedmioty. O złodzieju mieli tylko szczątkowe informacje, ale trafili na jego trop i złożyli mu wizytę w domu. Okazało się, że to 21-letni mieszkaniec gminy Skawina, znany policji z przestępstw narkotykowych.

Okazało się, że kradzież to nie jedyne przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił, bo podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania i w samochodzie stróże prawa z pomocą psa z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach, odnaleźli dużą ilość narkotyków: ponad 110 gramów marihuany, 51 gramów amfetaminy, blisko 11 gramów metaamfetaminy, 7 blistrów LSD, gram kokainy oraz imitację broni palnej.

21-latek został zatrzymany, trafił do aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *