Mieszkaniec Skawiny zatrzymany pod zarzutem handlu alkoholem bez akcyzy oraz tytoniem

policjaPo raz kolejny w ostatnim czasie policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej naszej komendy zatrzymali osobę podejrzewaną o handel alkoholem bez akcyzy oraz tytoniem.

Według policyjnych informacji wprowadzaniem do obrotu handlowego tytoniu oraz alkoholu bez akcyzy trudni się mieszkaniec Skawiny. Kiedy te informacje się skonkretyzowały zdecydowano o przeszukaniu domu, w którym mieszka mężczyzna.

Odnaleziono w nim niemal 80 kilogramów tytoniu i 90 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a także urządzenie do krojenia tytoniu. Jak ustalono, mężczyzna kupował liście tytoniu, kroił je, pakował, a następnie sprzedawał przypadkowym osobom. Przypuszczamy, że trudnił się też sprzedażą nielegalnego alkoholu, ale on sam utrzymuje, że miał go na własne potrzeby, na przykład do rozpalania w piecu.

Szacunkowa wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa w tym przypadku obliczona została na około 40 tysięcy złotych.

Zatrzymanego oraz dowody z tego postępowania przejął Urząd Kontroli Skarbowej, którego pracownicy ściśle współpracowali w tej sprawie z policjantami.

Źródło:
KPP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *