Młodzi piłkarze uczcili dwa jubileusze! (ZDJĘCIA)

26W dniach 8-9 listopada 2014 r. Hala Sportowa skawińskiego Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się najmłodszymi adeptami futbolu, którzy grając w piłkę świętowali jubileusz 60-lecia tradycji Huty Aluminium i 650-lecia lokacji Skawiny. Łącznie po boisku biegało ponad 300 młodych sportowców, dla których nie tylko sportowy wynik, ale wspaniała zabawa – miała największe znaczenie.

Turnieje orlików, skrzatów i żaków miały wspaniałą oprawę, a oprócz sportowej rywalizacji na uczestników czekały liczne konkursy z nagrodami (m.in. quiz wiedzy o futbolu, konkurs plastyczny oraz cieszący się szczególną popularnością rzut …wykałaczką!), paczki z upominkami, a dla najlepszych – wspaniałe nagrody rzeczowe przygotował Sponsor Tytularny, NPA Skawina. Zawodnicy pierwszych trzech drużyn w każdym z turniejów odebrali oczywiście także efektowne medale i puchary. Cały turniej relacjonowano na żywo w internecie za pośrednictwem klubowego kanału MTS Piast Skawina – PIAST TV.

W turnieju orlików zwycięstwo przypadło w udziale drużynie Milenium Skawina, która dzięki lepszej różnicy bramek zostawiła w pokonanym polu Okocimskiego Brzesko. To, co nie udało się starszym kolegom, zrealizowali najmłodsi piłkarze z Brzeska – skrzaty Okocimskiego, wygrywając rywalizację wśród 6-latków przed UKS Ul Kraków. Ta ostatnia szkółka piłkarska nie miała sobie z kolei równych w turnieju żaków, pokonując w finałowym meczu drużynę Orła Piaski Wielkie.

W kolejny weekend (15-16 listopada) w turniejowe szranki stanęły ponownie drużyny żaków, a także młodzicy. Wśród 8-latków najlepsi byli zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, którzy w emocjonującym finale pokonali drużynę Piasta Strzelce Opolskie. Drużyna z Sądecczyzny była najlepsza również w rywalizacji młodzików – Harnasie Tymbark w pokonanym polu zostawiły drużyny Orła Piaski Wielkie i Piasta Skawina.

Warto dodać, że piłkarska impreza w Skawinie nie byłaby tak wspaniała, gdyby nie zaangażowanie Województwa Małopolskiego, które wsparło finansowo przedsięwzięcie w ramach projektu „Nasz Region, Nasza Szansa”.

Źródło:
Piast Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *