MPEC S.A. w Krakowie odpowiada na trzy pytania skierowane przez portal InfoSkawina w sprawie sieci ciepłowniczej

W związku z docierającymi do nas głosami mieszkańców Skawiny, skarżącymi się na uciążliwy proces aplikowania o przyłączenie ich gospodarstw domowych do miejskiej sieci ciepłowniczej administrowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka Akcyjna w Krakowie, a w szczególności na długi czas oczekiwania na decyzję i realizację inwestycji zwróciliśmy się do MPEC S.A. z poniższymi pytaniami. Odpowiedź przyszła po 6 dniach (w tym kilku mailach przypominających).

Pytania redakcji InfoSkawina skierowane mailowo 20 października 2017 r. do MPEC S.A.:
 

– ile czasu (średnio, na podstawie danych z 2016 i 2017 roku) mija od złożenia przez mieszkańca gminy Skawiny wniosku o przyłączenie do sieci ciepłowniczej, administrowanej przez MPEC, do wykonania podłączenia?
– jak wiele wniosków o przyłączenie do sieci ciepłowniczej złożyli mieszkańcy Skawiny w 2016 i 2017 roku oraz jak wiele inwestycji MPEC zrealizowało?
–  czy w związku z klęską smogu na obszarze Gminy Skawiny (a także Krakowa) przewidują Państwo wprowadzenie uproszczonej ścieżki aplikowania o przyłączenie do sieci ciepłowniczej?

 
Odpowiedź MPEC S.A. z 26 października 2017 r.:
 
Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do otrzymanej wiadomości elektronicznej z dnia 20 października 2017 r., w załączeniu przesyłamy oficjalne stanowisko Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie w sprawie przedstawionych przez Państwa wątpliwości. (See attached file: Oficjalne stanowisko MPEC S.A. – odpowiedzi dla
InfoSkawina.pdf) Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Jednostka Realizująca Projekt PONE
Dział Przygotowania Inwestycji PONE
piece@mpec.krakow.pl
tel.:+48 12 6465448
=====================================================
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
al. Jana Pawła II 188; 30-969 Kraków
tel.: +48 12 6465 299;  faks: +48 12 6445 510
{…}

 
Załącznik:
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *