Myśląc, że radny to nierób, a mieszkaniec intruz, daleko nie zajdziemy

Skawina_Sesja3Radni niewiele mogą i trzeba to szybko zmienić – uważa Grzegorz Wójkowski, prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. 

Po ostatnich wyborach samorządowych dużo mówiło się o tym, że idzie nowe, coś się zmienia w naszym podejściu do radnych, rad i do samorządów?

Grzegorz Wójkowski ekspert akcji Masz Głos, Masz Wybór Fundacji Batorego oraz prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides: – Niewiele. Ciągle wybieramy anonimowych dla siebie ludzi, nie interesujemy się tym jak pracują, co przez te cztery lata robią. Lepiej jest na wsiach, bo tam ludzie się znają i każdy wie, kto jest radnym, spotyka go w sklepie, w szkole. W dużych miastach panuje anonimowość.

Dlatego naszym celem jako przedstawicieli organizacji pozarządowych jest przekonanie ludzi, że warto się interesować tym, co robią radni i jak pracują.

(…)

Więcej na stronie:

portalsamorzadowy.pl

===

W nawiązaniu do powyższego artykułu wkrótce poprosimy Urząd Miasta i Gminy Skawina o udostępnienie wszystkich interpelacji pisemnych radnych oraz odpowiedzi na nie ze strony Urzędu Miasta i Gminy Skawina w aktualnej kadencji Rady Miejskiej w Skawinie.

Opublikujemy je na naszej stronie dlatego, żebyście Państwo mieli okazję poznać, co Wasi radni przez prawie pierwszy rok pracy w tej kadencji zrealizowali.

2 response to "Myśląc, że radny to nierób, a mieszkaniec intruz, daleko nie zajdziemy"

  1. Przez: oglądacz Zamieszczono: 17 sierpnia 2015

    Śledzę sesje korzystając z zapisów Video, więc mam możliwość przyglądania się aktywności radnych. Jeśli uda się przeczytać interpelacje pisemne radnych to będę miał pełny obraz zaangażowania tych którzy na sesjach przysypiają. Może skoro nie są aktywni na sesji wybrali formę pisemną bo mają tremę wypowiadając się przed kamerą i do mikrofonu. Protokoły z posiedzeń komisji są do wglądu.

  2. Przez: skawinianka Zamieszczono: 16 sierpnia 2015

    jak p.burmistrz odpisuje na listy mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *